Визначення плоїдності клітин біоптату яєчка

На сьогоднішній день з проблемою фертильності стикається близько 20% пар репродуктивного віку. На чоловічий фактор безпліддя припадає близько 50% усіх випадків.

Зміст

Оцінки чоловічої репродуктивної функції

Первинним етапом оцінки чоловічої репродуктивної функції є аналіз еякуляту – спермограма.

 

Приклад протоколу проведення спермограми

Азооспермія: причини та види порушення сперматогенезу

За допомогою спермограми можливо виявити відхилення в кількісних і якісних показниках сперми. Але, у 15% випадків спеціалістам андрологічної лабораторії не вдається знайти сперматозоїди в еякуляті. Таке явище називається азооспермія.

Азооспермія може бути двох типів:
1. Обструктивна
2. Необструктивна

Обструктивна азооспермія у більшості випадків пов’язана з проблемами закупорки сім’явивідних протоків або ж дисфункції сім’явиверження. Тобто утворення сперматозоїдів відбувається, але порушується їх виведення в процесі еякуляції.

Необструктивна азооспермія може бути викликана гормональними порушеннями, особливостями будови статевих придатків, генними та хромосомними аномаліями, варикоцеле. Тобто, відбувається порушення власне процесу сперматогенезу (утворення сперматозоїдів).

Сперматогенез – процес розвитку чоловічих статевих клітин (сперматозоїдів). Внаслідок двох послідовних мейотичних поділів із сперматогоніїв утворюються галоїдні клітини – сперматиди, які після проходження періоду формування стають сперматозоїдами.

Схематичне зображення сперматогенезу

Підготовка та/або хід процедури

В таких випадках пацієнтам пропонують проходження процедури TESE (тестекулярна екстракція сперматозоїдів) або ж PESA (пункція придатка яєчка). У пацієнтів з обструктивною азооспермією після проведення даної процедури дуже високі шанси отримати клітини сперматоцити та сперматиди (клітини попередники сперматозоїдів з гаплоїдним набором хромосом) для подальшого використання їх в процесах ICSI. Вони мають характерну видовжену форму і візуально відрізняються від сперматогоній (клітин круглої форми, що мають диплоїдний набір хромосом) при мікроскопії отриманого зразка.

При проведенні процедур TESE/PESA у пацієнтів з необструктивною азооспермією дослідження під мікроскопом отриманого біоптату часто неефективне, адже морфологія отриманих клітин майже однакова, що означає неможливість чітко визначити співвідношення гаплоїдних та диплоїдних клітин попередників сперматозоїдів.

Саме у таких випадках рекомендовано проведення дослідження клітин біоптату яєчка/придатка тестикул на плоїдність із використанням FISH-методу. Цей молекулярно-цитогенетичний аналіз допомогає визначити співвідношення клітин із гаплоїдним та диплоїдним каріотипом.

Фотокартки FISH-аналізу клітин попередників сперматозоїдів із використанням флуоресцентного барвника DAPI, компонент пренатальних комерційних ДНК-зондів Metasystems AneuScore I; сигнали зеленого кольору – до хромосоми 13, оранжевого – до хромосоми 21 (програмне забезпечення Lucia FISH).

Особливості та цікаві факти

Результати даного дослідження допомагають спрогнозувати ефективність використання отриманих клітин попередників сперматозоїдів у процесах ICSI та дають можливість лікарю-репродуктологу підібрати оптимальний план ведення пацієнтів.

Всі процедури
Жінкам:
Захворювання:
Ведення вагітності та преімплатаційна діагностика

Записатись на консультацію

Залиште свої контактні дані, і наш консультант передзвонить вам та підбере найзручніший час, дату, та лікаря для візиту або онлайн-консультації.

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Оберіть місто

Чому обирають IVMED?

Команда досвідчених професіоналів
Клінічна практика провідних фахівців понад 20 років. Ми допомогли більше
10 000 пар стати батьками. Маємо досвід у вирішенні найскладніших випадків безпліддя.
Індивідуальні програми для кожного
Діагностичні дослідження, вибір методу лікування, медикаменти, програми - все адаптується згідно з вашими індивідуальними показниками і обставинами.
Законність та повна конфіденційність
Клініка працює з дотриманням всіх норм чинного законодавства. Ми гарантуємо анонімність та збереження лікарської таємниці.
Сучасна генетична лабораторія
Цитогенетичні та молекулярно-генетичні дослідження від одного гена до повного генома. Преімплантаційна генетична діагностика 24 хромосом ембріонів методом NGS (Next Generation Sequencing) з точністю 99,99%.
Передова ембріологічна лабораторія
Всі допоміжні репродуктивні технології, що існують у світі, знаходять застосування в ембріологічній лабораторії клініки.
Індивідуальні програми для кожного

Діагностичні дослідження, вибір методу лікування, медикаменти, програми - все адаптується згідно з вашими індивідуальними показниками і обставинами.

Сертифікати та безпека

Клініка пройшла реєстрацію в Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA)

Клініка сертифікована за міжнародним стандартом менеджменту якості ISO 9001: 2015.

IVF-ID. Перша в Україні електронна система захисту даних і біологічного матеріалу пацієнтів.

Лікарі клініки IVMED

Стрелко Галина Володимирівна
медичний директор, лікар-акушер-гінеколог вищої категорії, Доктор медичних наук
Strelko
Стаж роботи: більше 25 років
Уланова Вераніка Валеріївна
завідувач лікувально-діагностичного відділення, лікар-акушер-гінеколог вищої категорії
ulanova
Стаж роботи: більше 21 років
Парпалей Кароліна Костянтинівна

лікар-акушер-гінеколог першої категорії

parpalej-1-1-min
Стаж роботи: більше 16 років
Макаренко Лілія Володимирівна

лікар-акушер-гінеколог вищої категорії

Макаренко Лілія Володимирівна репродуктолог
Стаж роботи: більше 14 років
Пранова Ольга Володимирівна

лікар-акушер-гінеколог вищої категорії

пранова
Стаж роботи: більше 26 років
Булдигіна Юлія Валеріївна
лікар-ендокринолог вищої категорії, Доктор медичних наук
buldigina
Стаж роботи: більше 32 років
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами, аби погодити лікаря, час, та дату запису
Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Оберіть місто
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Оберіть місто