Тематичний цикл удосконалення «Основи репродуктології» на базі клініки IVMED
03.03.2025 р. cтартував тематичний цикл удосконалення «Основи репродуктології» на базі клініки IVMED.
Клініка репродуктивної медицини IVMED, яка є клінічною базою кафедри акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО ім. П. Л. Шупика, проводить весняний цикл тематичного удосконалення (ТУ) «Основи репродуктології» для лікарів акушерів-гінекологів.
Цей навчальний курс орієнтований на поглиблення знань у сфері репродуктології та вдосконалення практичних навичок у сфері лікування безпліддя ДРТ (допоміжними репродуктивними технологіями) сучасної репродуктивної медицини.
ТУ «Основи репродуктології» це:
- Актуальність тематики
З огляду на зростання кількості пацієнтів із проблемами фертильності, є попит на поглиблені знання лікарів-гінекологів щодо сучасних методів діагностики та лікування безпліддя. - Експертний рівень викладання. Курс проводиться під керівництвом професора кафедри акушерства, гінекології та медицини плода Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, доктора медичних наук, фахівця у сфері репродуктивної медицини, головного лікаря клініки «Родинне джерело – IVMED» (база кафедри) Стрелко Г.В.
- Поєднання теорії та практики. Навчання включає лекції, клінічні розбори реальних випадків, а також ознайомлення з передовими репродуктивними технологіями, що застосовуються в клініці IVMED.
- Сучасна база для навчання. IVMED – це не лише провідна клініка репродуктивної медицини, а й навчально-науковий центр, оснащений найновішим обладнанням для діагностики та лікування безпліддя.
- Розширення професійних можливостей. По завершенню курсу слухачі отримують сертифікат НМАПО ім. П. Л. Шупика, що підтверджує підвищення кваліфікації.
Відбулась Науково-практична конференція з міжнародною участю “Genetic initiative Репродукція.”
Протягом конференційної сесії досвідченими спеціалістами з генетики репродукції були висвітлені проблеми діагностики генетичних аномалій у пацієнтів, які мають діагноз безпліддя, в тому числі безпліддя нез’ясованого генезу, а також новітні підходи щодо виявлення причин, які можуть бути основними факторами неможливості отримати здорові ембріони або їх вдалу імплантацію, а також успішно виносити дитину.
Доповідь завідувачки цитогенетичною лабораторією, Олександри Кашеварової “Генетичні проблеми чоловічого непліддя”, була присвячена кореляції між проблемою безпліддя у чоловіків та наявністю у них хромосомних аберацій, делецій Y-хромосоми, мутації генів муковісцидозу у 15-20% випадків. Цей ряд хромосомних аномалій є причиною обструкційної азооспермії, що проявляється у порушенні чи блокуванні сперматогенезу.
Правильна стратегія у діагностиці та вчасне встановлення цих причин – є визначальною для ведення пацієнтів лікарем-репродуктологом. Дослідженнями, проведеними Олександрою, щодо використання матеріалу, отриманого в результаті біопсії яєчка методами TEZE/PEZE у пацієнтів з обструктивною азооспермією показало високу результативність в циклах ЕКЗ, тоді як використання матеріалу, отриманого біопсією у пацієнтів з необструктивною азооспермією в циклах ЕКЗ – є майже неефективним.
Анонси
Запрошуємо 20 березня об 11:05 на нашу дискусію щодо Синдрому полікистозу яєчників!

Відомо, що СПКЯ є найпоширенішою проблемою у жінок репродуктивного віку, коли мова йде про порушення овуляції, але чи завжди СПКА це лише проблема? Можливо є і певні переваги.
Дискусія буде присвячена різним аспектам СПКЯ, опонентами в дискусії візьмуть участь досвідчені лікарі репродуктологи Галина Стрелко та Лілія Макаренко. Доєднуйтесь! Квитки за посиланням
Майстер-клас в рамках УАРМ-2025 «Порушення коагуляції в практиці репродуктолога»
Як гіпокоагуляція та тромбофілії впливають на імплантацію ембріона? Яка роль мутацій генів в патогенезі порушень коагуляції? Які сучасні підходи до діагностики та корекції порушень згортання у пацієнток ДРТ? Чи варто всім призначати антикоагулянти?
На ці та багато інших питань дадуть відповіді провідні експерти в галузі репродуктивної медицини та гематології. Ви отримаєте актуальні клінічні кейси, практичні рекомендації та можливість обговорити складні випадки разом із досвідченими фахівцями.
Не пропустіть! Цей майстер-клас стане чудовою можливістю для молодих репродуктологів розширити свої знання та покращити клінічну практику.
ТРЕНЕРИ
Галина Стрелко, д.мед.н., професорка, медична директорка медичного центру «IVMED» ТОВ «Родинне джерело», лікар-акушер-гінеколог вищої категорії.
Аліса Лиманська, к. мед. н., старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», лікарка-терапевтка вищої категорії, лікарка-кардіологиня вищої категорії медичного центру «IVMED» ТОВ «Родинне джерело».
Зінаїда Ступакова, завідувачка відділення патології крові ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини, гематології та онкології НАМН України», асистентка кафедри терапії, сімейної медицини, гематології і трансфузіології НУОЗ імені П.Л.Шупика.
Дмитро Микитенко, д.мед.н., професор, керівник Генетичного центру материнства та дитинства, професор кафедри фізичної терапії Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Ю.Бугая (МНТУ).
Юлія Давидова, д.мед.н., професорка, завідуюча відділенням акушерських проблем екстрагенітальної патології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України», магістр державного управління, лікарка акушерка-гінекологиня вищої категорії.
Ксенія Хажиленко, медична директорка підрозділу клініки репродуктивної медицини ім. академіка В.І.Грищенка в м. Київ «РІД», лікарка акушерка-гінекологиня вищої категорії, фахівець з ультразвукової діагностики та медичної генетики.
Реєстрація за посиланням https://forms.gle/JNNfpes6S8jSP7ki8
Детальніше https://uarm.org.ua/mayster-klas-porushennia-koahuliatsii-v-praktytsi-reproduktoloha-2/
Науково-практична конференція з міжнародною участю “Genetic initiative Репродукція.”
Спікер Олександра Кашеварова, завідувачка цитогенетичною лабораторією клініки “Айвімед”, членкиня всеукраїнської асоціації спеціалістів з медичної та лабораторної генетики,
та Європейської асоціації цитогенетиків, спеціаліст першої категорії з лабораторної генетики.
Зустріч в рамках шостого Fertility Medical Club для лікарів-акушерів-гінекологів
Теми презентацій та спікери:
- “Вага і непліддя”
Спікер – Стрелко Галина Володимирівна, д.м.н., професор каф., лікар-акушер-гінеколог, головний лікар та медичний директор мед. центру «Айвімед»
- “Ендокринні аспекти ожиріння: алгоритми сучасного менеджменту”
Спікер – Булдигіна Юлія Валеріївна, д.м.н, доцент Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка НАМН України, ендокринолог. Консультуючий лікар мед. центру “Айвімед”
- “Ведення пацієнтів з надмірною вагою з переїданнями в мультикомандному підході.”
Запрошений спікер – Лакуста Тетяна Славівна, лікар терапевт/дієтолог, консультант по веденню РХП, медичний директор клініки «dr.Lakusta clinic”.