Кріоконсервація сперми

Сучасна процедура, що дозволяє зберігати протягом тривалого періоду часу сперму в замороженому вигляді при температурі -196 ° за Цельсієм. У деяких випадках відсутня можливість отримати сперму у пацієнтів в день проведення процедури екстракорпорального запліднення, тому лікарі використовують описану технологію.

Вчені довели, що заморожені чоловічі статеві клітини не змінюють своїх властивостей після розморожування, тому можуть використовуватися для запліднення жіночих яйцеклітин.

Показання до проведення:

Кріоконсервація сперми проводиться в наступних випадках:

  • при малій кількості сперматозоїдів у чоловіка, для лікування в програмах ЕКЗ;
  • перед проведенням операцій на головному мозку, а також на статевих органах, в тому випадку якщо такі оперативні втручання можуть мати негативний вплив на репродуктивну функцію;
  • перед проходженням радіо- і хіміотерапії.

Заморозити свою сперму можуть чоловіки і без певних медичних показань, грунтуючись на власному бажанні. Такий метод збереження сперми нерідко використовують професійні спортсмени, у яких існують високі ризики травмування яєчок і подальшого безпліддя.

У медицині заморожування сперми найчастіше проводиться у разі проведення процедури ЕКЗ, при якій сперма чоловіка або донора застосовується для запліднення яйцеклітини. Крім того, процедура ефективна при недостатній кількості сперматозоїдів або їх слабкій рухливості.

Переваги:

Кріоконсервація сперми – спеціальний метод збереження чоловічого біологічного матеріалу, тобто сперматозоїдів. Заморожується сперма методом миттєвої заморозки – вітрифікації.

На відміну від методу повільної заморозки при вітрифікації в спермі не утворюються кристали льоду, тому повністю зберігається природна структура сперматозоїдів. Для заморозки застосовується спеціальна кріопротекторна речовина, яка під дією низьких температур перетворюється в склоподібний стан.

Підготовка та/або хід процедури

  • Перед кріоконсервацією проводиться спермограма, а також кріотест сперми, за допомогою якого можна встановити, як зміниться якість сперматозоїдів після розморожування.
  • Чоловіку, який бажає заморозити еякулят, проводять аналіз крові на ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс.
  • Проводяться дослідження на наявність в організмі інфекцій, що передаються статевим шляхом.
  • Також чоловікові необхідно здати аналіз крові на  наявність вірусу простого герпесу.
  • Перед процедурою чоловікові для підвищення якості біологічного матеріалу необхідно утриматися від мастурбації і статевих контактів протягом 3-4 днів. Також рекомендований повна відмова від куріння і вживання алкоголю, прийому лікарських препаратів і відвідування саун.

Особливості та цікаві факти

Як відбувається заморожування

Сперма збирається в спеціальні ємності методом мастурбації в окремо відведеному для процедури приміщенні. Протягом п’яти хвилин після отримання біоматеріалу його направляють в ембріологічну лабораторію. Далі сперма очищується і доводиться до необхідної концентрації сперматозоїдів, а потім поміщається в ємності для подальшого зберігання.

На кожен контейнер зі спермою наноситься маркування із зазначенням даних тієї людини, якій вона належить. Всі ємності зі спермою поміщаються в контейнери, які розміщують в судинах Дьюара під дією рідкого азоту, охолодженого до екстремально низької температури.

Протягом всього періоду зберігання підтримуються оптимальні умови для заморозки, а також в спеціальну документацію вносяться відповідні мітки. Зберігатися сперма може стільки, скільки це необхідно пацієнтам, тому не існує часових обмежень для кріоконсервації.

У приміщенні, призначеному для зберігання замороженої сперми, підтримується постійний мікроклімат. Співробітники клініки не можуть проносити в таке приміщення сторонні предмети, прилади, продукти харчування. Стіни, перекриття та внутрішнє оздоблення обов’язково виготовляються тільки з таких матеріалів, які не вбирають рідини, а також стійкі до утворення пилу.

Всі процедури
Жінкам:
Захворювання:
Ведення вагітності та преімплатаційна діагностика

Записатись на консультацію

Залиште свої контактні дані, і наш консультант передзвонить вам та підбере найзручніший час, дату, та лікаря для візиту або онлайн-консультації.

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Натискаючи, Ви приймаєте умови
“Згоди на збір та обробку персональних даних”

Чому обирають IVMED?

Команда досвідчених професіоналів
Клінічна практика провідних фахівців понад 20 років. Ми допомогли більше
10 000 пар стати батьками. Маємо досвід у вирішенні найскладніших випадків безпліддя.
Індивідуальні програми для кожного
Діагностичні дослідження, вибір методу лікування, медикаменти, програми - все адаптується згідно з вашими індивідуальними показниками і обставинами.
Законність та повна конфіденційність
Клініка працює з дотриманням всіх норм чинного законодавства. Ми гарантуємо анонімність та збереження лікарської таємниці.
Сучасна генетична лабораторія
Цитогенетичні та молекулярно-генетичні дослідження від одного гена до повного генома. Преімплантаційна генетична діагностика 24 хромосом ембріонів методом NGS (Next Generation Sequencing) з точністю 99,99%.
Передова ембріологічна лабораторія
Всі допоміжні репродуктивні технології, що існують у світі, знаходять застосування в ембріологічній лабораторії клініки.
Індивідуальні програми для кожного

Діагностичні дослідження, вибір методу лікування, медикаменти, програми - все адаптується згідно з вашими індивідуальними показниками і обставинами.

Сертифікати та безпека

Клініка пройшла реєстрацію в Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA)

Клініка сертифікована за міжнародним стандартом менеджменту якості ISO 9001: 2015.

IVF-ID. Перша в Україні електронна система захисту даних і біологічного матеріалу пацієнтів.

Лікарі клініки IVMED

Стрелко Галина Володимирівна
головна лікарка, акушерка-гінекологиня вищої категорії, докторка медичних наук, репродуктологиня
Strelko
Стаж роботи: більше 25 років
Уланова Вероніка Валеріївна

лікарка акушерка-гінекологиня вищої категорії, репродуктологиня

ulanova
Стаж роботи: більше 21 років
Парпалей Кароліна Костянтинівна

лікарка акушерка-гінекологиня вищої категорії, репродуктологиня

parpalej-1-1-min
Стаж роботи: більше 16 років
Макаренко Лілія Володимирівна

лікарка акушерка-гінекологиня вищої категорії, репродуктологиня

2023-09-13_14-59-48_Artem Galkin
Стаж роботи: більше 14 років
Пранова Ольга Володимирівна

лікарка акушерка-гінекологиня, репродуктологиня

pranova
Стаж роботи: більше 26 років
Булдигіна Юлія Валеріївна
лікарка вищої категорії, ендокринологиня, докторка медичних наук, доцентка
buldigina
Стаж роботи: більше 32 років
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email