Генетичне тестування деградованих ембріонів

Зміст

Генетичне тестування деградованих ембріонів, FISH-метод дослідження нa 5 хромосом (13, 18, 21, X, Y) (включно 10 зразків). 

Генетичне тестування деградованих ембріонів, FISH-метод дослідження на 5 хромосом (13, 18, 21, X, Y) — це молекулярно-цитогенетичне дослідження, яке дозволяє провести визначення кількісних хромосомних аномалій,пов’язаних із найпоширенішими генетичними порушеннями, у клітинах ембріона, який зупинив свій розвиток (деградував).

Дослідження методом FISH є ефективним для визначення комплексних хромосомних аберацій та поліплоїдій, це характерна особливість даного типу передімплантаційного генетичного тестування. Метод FISH рекомендовано використовувати для генетичної діагностики ембріонів, що зупинились в розвитку. Отримана інформація допоможе зрозуміти потенційну причину зупинки розвитку та оптимізувати подальше лікування методами допоміжних репродуктивних технологій.

Тестування включає дослідження 5 хромосом для вивчення кількісних аномалій (змін у кількості) за хромосомами 13, 18, 21, Х та Y.

Показання до проведення дослідження Генетичне тестування деградованих ембріонів, FISH-метод дослідження на 5 хромосом (13, 18, 21, X, Y)

Виявлення під час лікування методами допоміжних репродуктивних технологій ембріонів, які припинили свій розвиток в процесі проведення культивування.

Чому може відбуватися зупинка розвитку (деградація) ембріонів?

  • Наявність анеуплоїдій (зміна кількості хромосом), наприклад моносомії (відсутня одна хромосома), або трисомії (додаткова одна хромосома) за однією хромосомою.
  • Наявність комплексних аберацій (додаткові, або відсутні кілька різних хромосом), поліплоїдій (збільшення або зменшення кількості досліджуваних хромосом), некоректний розподіл хромосом між клітинами.
  • Вікові фактори,вік жінки старше 38 років. Зменшення якості яйцеклітин може свідчити про зниження загальної якості енергетичного комплексу яйцеклітин (мітохондрій). Знижена якість енергетичного комплексу, призводить до накопичення хромосомних змін, які можуть стати причиною деградації ембріонів.
  • Високий рівень ДНК фрагментації сперматозоїдів. Під час культивування на 3-тю добу розвитку розпочинає функціонувати так званий ембріональний геном (до 3-ї доби розвитку залучена тільки материнська ДНК), отже можуть відбуватись порушення в функціонуванні генів, що призводить до зупинки росту та розвитку ембріона.

Переваги методу

Генетичне тестування деградованих ембріонів допоможе дізнатись чи справді причиною зупинки розвитку ембріонів є наявність хромосомних аномалій в досліджуваних клітинах.
Отримана інформація стане надійним джерелом для подальшої діагностики та формування індивідуального плану лікування спеціалістом репродуктологом.

Генетичне тестування деградованих ембріонів, FISH-метод дослідження на 5 хромосом рекомендовано пацієнтам, які потребують аналізу деградованих ембріонів, а саме визначення кількісних хромосомних аномалій (відхилень). Панель скринінгу на 5 хромосом включає вивчення анеуплоїдій за хромосомами 13, 18, 21, Х та Y.

Метод є ефективним для визначення комплексних хромосомних аберацій(порушення структури хромосом) та поліплоїдій (збільшення кількості всіх досліджуваних хромосом) ембріонів, що зупинилися в розвитку.

Підготовка та хід процедури

Для генетичного тестування деградованих ембріонів використовують дослідження методом FISH.

FISH (флуоресцентна гібридизація in situ) — це молекулярно-цитогенетичний метод, що допомагає виявляти конкретні послідовності ДНК в ядрах клітин за допомогою спеціальних реактивів (флуоресцентно відмічених зондів):

  • фіксація клітин ембріона на предметному скельці.
  • денатурація – розділення ланцюжків ДНК, під дією температури,проводиться для того, щоб флуоресцентний реагент зв’язався з досліджуваною ланкою ДНК
  • гібридизація – взаємодія флуоресцентного реагента з ДНК ембріону, який тестується
  • очищення зразку для видалення зайвих флуоресцентних реагентів, які не зв’язалися з ДНК
  • вивчення результатів відбувається за допомогою флуоресцентного мікроскопа за допомогою використання збільшенні в 1000 разів. Фахівці цитогенетичної лабораторії перевіряють наявність “контрольних світлових сигналів”. В клітинах з нормальним генетичним набором буде зафіксовано зелене, блакитне чи помаранчеве свічення у відповідній кількості світлових сигналів.

Схема проведення дослідження методом FISH

Норма (2 помаранчевих сигнали та 2 зелених)(зображення у верхньому лівому куті)

Поліплоїдія (4 помаранчевих і 4 зелених сигнали) (зображення у нижньому правому куті)

Анеуплоїдія

Анеуплоїдія, не вистачає однієї 21 хромосоми

Всі процедури
Жінкам:
Захворювання:
Ведення вагітності та преімплатаційна діагностика

Записатись на консультацію

Залиште свої контактні дані, і наш консультант передзвонить вам та підбере найзручніший час, дату, та лікаря для візиту або онлайн-консультації.

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Оберіть місто

Чому обирають IVMED?

Команда досвідчених професіоналів
Клінічна практика провідних фахівців понад 20 років. Ми допомогли більше
10 000 пар стати батьками. Маємо досвід у вирішенні найскладніших випадків безпліддя.
Індивідуальні програми для кожного
Діагностичні дослідження, вибір методу лікування, медикаменти, програми - все адаптується згідно з вашими індивідуальними показниками і обставинами.
Законність та повна конфіденційність
Клініка працює з дотриманням всіх норм чинного законодавства. Ми гарантуємо анонімність та збереження лікарської таємниці.
Сучасна генетична лабораторія
Цитогенетичні та молекулярно-генетичні дослідження від одного гена до повного генома. Преімплантаційна генетична діагностика 24 хромосом ембріонів методом NGS (Next Generation Sequencing) з точністю 99,99%.
Передова ембріологічна лабораторія
Всі допоміжні репродуктивні технології, що існують у світі, знаходять застосування в ембріологічній лабораторії клініки.
Індивідуальні програми для кожного

Діагностичні дослідження, вибір методу лікування, медикаменти, програми - все адаптується згідно з вашими індивідуальними показниками і обставинами.

Сертифікати та безпека

Клініка пройшла реєстрацію в Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA)

Клініка сертифікована за міжнародним стандартом менеджменту якості ISO 9001: 2015.

IVF-ID. Перша в Україні електронна система захисту даних і біологічного матеріалу пацієнтів.

Лікарі клініки IVMED

Стрелко Галина Володимирівна
медичний директор, лікар-акушер-гінеколог вищої категорії, Доктор медичних наук
Strelko
Стаж роботи: більше 25 років
Уланова Вераніка Валеріївна
завідувач лікувально-діагностичного відділення, лікар-акушер-гінеколог вищої категорії
ulanova
Стаж роботи: більше 21 років
Парпалей Кароліна Костянтинівна

лікар-акушер-гінеколог першої категорії

parpalej-1-1-min
Стаж роботи: більше 16 років
Макаренко Лілія Володимирівна

лікар-акушер-гінеколог вищої категорії

Макаренко Лілія Володимирівна репродуктолог
Стаж роботи: більше 14 років
Пранова Ольга Володимирівна

лікар-акушер-гінеколог вищої категорії

пранова
Стаж роботи: більше 26 років
Булдигіна Юлія Валеріївна
лікар-ендокринолог вищої категорії, Доктор медичних наук
buldigina
Стаж роботи: більше 32 років
Масло Дмитро Миколайович
лікар-акушер-гінеколог вищої категорії, Кандидат медичних наук, доцент кафедри медико-біологічних дисциплін
масло дмитро миколайович
Стаж роботи: більше 35 років
Лиманська Аліса Юріївна
лікар-терапевт вищої категорії, лікар-кардіолог вищої категорії
limanska-a.-2
Стаж роботи: більше 26 років
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами, аби погодити лікаря, час, та дату запису
Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Оберіть місто
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Оберіть місто