БЕЗОПЛАТНЕ
ЕКЗ від НСЗУ
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
0 800 351 491
БЕЗОПЛАТНЕ
ЕКЗ від НСЗУ
ГАРЯЧА ЛІНІЯ
0 800 351 491
Головна > Інвазивна пренатальна діагностика плоду
Проведення пренатальних досліджень обумовлено високою частотою народження хромосомних аномалій розвитку плода, які займають 2 місце в структурі загибелі плода та смертності новонароджених. Інвазивна пренатальна діагностика необхідна у разі, якщо неінвазивні методики виявилися позитивними, і жінка входить до групи ризику.
Інвазивне втручання є більш трудомістким і може спричинити серйозні післяопераційні наслідки. Але оскільки інформативність його вища, то ІМД є незамінними в оцінці ризику спадкових захворювань і хромосомних аномалій плода.
При первинному відвідуванні МЦ «Айвімед» проводиться комбінований ультразвуковий та біохімічний скринінг з комп’ютеризованим розрахунком ризику хромосомних порушень у плода. За високого ступеня ризику генетичних аномалій плода пацієнтці рекомендують пройти інвазивне дослідження.
Застосування неінвазивних скринінгових досліджень дозволяє призначити ІМД у І триместрі гестації, що знижує ризик розвитку післяопераційних ускладнень та менш травматичне для матері та плода.
Показання та протипоказання до проведення діагностики
До групи ризику, яка потребує обов’язкового проведення інвазивних досліджень, входять пацієнтки:
Протипоказаннями до проведення ІПД є:
Ризик викидня в результаті проведення ІМД становить лише 2-4%. Чим більший гестаційний період, тим менший ризик викидня. У медичному центрі «Родінний джерело» цей ризик мінімальний, оскільки залежить від професіоналізму лікаря, технічного оснащення клініки, обраного методу дослідження та стану пацієнтки.
ІПД проводяться лише за згодою пацієнтки. Часто пацієнтки упускають можливість ранньої діагностики аномалій плода через недостатню поінформованість та перебільшення можливості розвитку післяопераційних ускладнень.
Фахівці МЦ «Айвімед» проводять консультування пацієнтки, пояснюють необхідність проведення дослідження та існуючі ризики. Це дозволяє жінці усвідомлено підійти до прийняття рішення та збільшує можливість сприятливого результату вагітності як для плода, так і для матері.
Пренатальні інвазивні способи дослідження різняться залежно від терміну гестації. У І триместрі проводиться біопсія ворсин хоріону – ворсистої оболонки навколо імплантованого яйця. Проводиться дослідження на 11-12 тижні гестації та дозволяє виявити на ранній стадії аномалії хромосомного набору та генних аномалій плода.
Також проводиться амніоцентез – відбір навколоплідної рідини щодо аналізу. Діагностичну процедуру проводять як у І триместрі (17-22 тижнів), так і у ІІ триместрі на термін 34 тижні. Методика дозволяє визначити ступінь зрілості та стать плода, патології серця та гемолітичні захворювання, аномалії розвитку нервової системи зародка.
Недоліком методу є тривале (2-3 тижні) очікування результатів, оскільки їх отримання потрібен час збільшення кількості (розмноження у спеціальному середовищі) отриманих клітин плода.
У ІІ триместрі гестації, крім амніоцентезу, призначають:
Амніоскопію – візуальне дослідження нижньої частини плодового яйця за допомогою ендоскопічної системи найменшого діаметра. Дослідження проводиться, починаючи з 17 тижня вагітності та за показаннями до пологів.
Плацентоцентез – методика забору клітин плаценти на дослідження. Цей метод багато в чому схожий на біопсію ворсинок хоріону і проводиться на 16-20 тижні вагітності. Недоліком методу є те, що при необхідності переривання вагітності проводиться на пізніх термінах, що травматичніше для жінки.
Кордоцентез – забір крові із вени пуповини. Дослідження допомагає виявити захворювання крові у плода, наявність інфекційного агента чи визначити резус-конфлікт. Дослідження призначають із 18 тижня гестації. Метод дозволяє виконати широкий спектр досліджень крові, а також провести терапевтичні процедури (переливання крові плоду, запровадження медикаментозних засобів) внутрішньоутробно. Відносними протипоказаннями до проведення дослідження є мало-або багатоводдя, невдале положення плода.
Фетоскопію – візуальне дослідження плоду, яке проводиться за допомогою оптичної системи ендоскопа, що дозволяє виявити анатомічні вади розвитку. За допомогою мікрохірургічних інструментів, що вводяться через хірургічний канал ендоскопа, може бути здійснено забір зразка шкірного покриву або м’язів плода. Метод застосовується у 18-24 тижні вагітності.
Отриманий результаті ІМД матеріал відправляють на дослідження.
Отриманий матеріал піддається наступним методам дослідження:
Навіть найбезпечніші методи інвазивного дослідження можуть призвести до негативних наслідків у вигляді:
У МЦ «Айвімед» ці ризики мінімальні, оскільки втручання проводиться:
Найбільш небезпечною процедурою є кордоцентез. За його проведення ризик викидня становить 3,3%. Але завдяки високому професіоналізму співробітників МЦ «Родінне джерело» ці показники вдається знизити до мінімуму, оскільки своєчасне звернення та проведення неінвазивного скринінгового дослідження дозволяє застосовувати менш травматичні методи на ранніх термінах вагітності.
Залиште свої контактні дані, і наш консультант передзвонить вам та підбере найзручніший час, дату, та лікаря для візиту або онлайн-консультації.
Діагностичні дослідження, вибір методу лікування, медикаменти, програми - все адаптується згідно з вашими індивідуальними показниками і обставинами.
Клініка пройшла реєстрацію в Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA)
Клініка сертифікована за міжнародним стандартом менеджменту якості ISO 9001: 2015.
IVF-ID. Перша в Україні електронна система захисту даних і біологічного матеріалу пацієнтів.
вул. Авіаконструктора Антонова, 2-Б
ЖК SHERWOOD
м. Київ
пн-сб: 08:00 – 18:00
неділя: вихідний