Чому турбує головний біль при вагітності, як від нього позбутися і запобігти його появі? Прийом неузгоджених з лікарем медикаментів на будь-якому терміні вагітності може мати несприятливий вплив на плід. Тому майбутній мамі не слід займатися самолікуванням, а якомога швидше проконсультуватися з фахівцем.
Чому буває сильний головний біль при вагітності
Больовий синдром може носити первинний або вторинний характер. Первинний головний біль виникає самостійно при впливі певних факторів. Вторинний є симптомом основного захворювання. Найчастіше жінок, які виношують дитину, турбує мігрень і головний біль напруги.
Мігрень супроводжується пульсуючим головним болем, переважно одностороннім, сконцентрованим в області чола і скроні, іноді і ока. Больовий синдром інтенсивний, здатний вплинути на повсякденну активність жінки. Такий сильний головний біль при вагітності також може супроводжуватися підвищеною чутливістю до світла та звуку, нудотою і блюванням.
У разі передменструальної мігрені під час виношування дитини вона може перестати турбувати. У 3 триместрі при вагітності головний біль може повністю бути відсутнім. Однак у 1-2 жінок з 10 голова може почати боліти вперше в 1 триместрі.
При вагітності на ранніх термінах може виникати головний біль напруги. Він має стискаючий, здавлюючий характер, охоплює голову по типу шолома, каски, обруча. Біль виникає в скронях, потилиці, лобі, має двосторонній характер, посилюється під вечір. При цьому також можливі нудота, блювання, світлобоязнь.
Якщо болить голова, необхідно проконсультуватися з лікарем, уточнити, які таблетки від головного болю можна приймати при вагітності.
Майбутній мамі необхідно негайно звернутися за медичною допомогою у разі:
- раптово виниклого інтенсивного головного болю;
- вперше виниклого головного болю, який супроводжується неврологічною симптоматикою;
- сильного головного болю з блюванням і зоровими порушеннями, який не проходить протягом години і навіть посилюється;
- головного болю, що посилюється, коли жінка приймає положення лежачи.
Які таблетки можна пити від головного болю при вагітності
Коли болить голова, терпіти цей стан не потрібно. Тривалий больовий синдром може призводити до тривоги і депресії, що здатні негативно позначитися на здоров’ї майбутньої мами. Однак і приймати препарати, не проконсультувавшись з лікарем, також вкрай не рекомендується.
Зазвичай ліки в 1, 2 і 3 триместрах призначаються в мінімальній ефективній дозі, щоб знизити потенційний негативний вплив на плід. Серед немедикаментозних засобів проти головного болю, які також можна віднести до заходів профілактики, виділяють: усунення стресових факторів, адекватний відпочинок, помірна, але регулярна фізична активність, правильний раціон харчування.
Отримати консультацію акушера-гінеколога можна в клініці «Айвімед». Також майбутні мами можуть вибрати відповідну програму ведення вагітності в клініці.