Клімакс у чоловіків

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Андропауза або клімакс у чоловіків — це поступове згасання репродуктивної функції, обумовлене віковими змінами. На відміну від менопаузи у жінок, він розвивається повільніше і має маловиражені прояви. Андропауза може розвинутися передчасно, тобто до 45 років. В цьому випадку її пов’язують з впливом зовнішніх і внутрішніх несприятливих факторів.

Клімакс у чоловіків і вік

Вважається, що природне згасання репродуктивної функції припадає на період 45-60 років. Ранній клімакс у чоловіків починається до 45 років, пізній — після 60 років. Однак, медицині відомі випадки, коли батьками ставали чоловіки у 60 років і старше.

З чим пов’язана андропауза? Нормальне функціонування чоловічої репродуктивної системи залежить від гормонального фону, зокрема, від вироблення гормонів андрогенів, головним з яких є тестостерон.

Він впливає на роботу статевих залоз, простати, сім’яних пухирців і придатків яєчок. Завдяки тестостерону відбувається формування і активація лібідо, настає статеве збудження, він визначає інтенсивність оргазму. Гормон також бере участь у жировому і білковому обміні, сприяє засвоєнню мікроелементів.

З віком відбувається зниження вироблення тестостерону, що незмінно тягне за собою згасання лібідо і репродуктивної функції.

Передчасна андропауза може бути пов’язана з:

  • порушенням кровообігу в яєчках (через малорухливий спосіб життя, цукровий діабет);
  • хронічними запальними захворюваннями статевої системи;
  • роботою у шкідливих умовах (шум, вібрація, іонізуюче випромінювання, контакт з солями важких металів, ненормований робочий день);
  • курінням, алкоголізмом;
  • пухлинами яєчок.

Які ознаки клімаксу у чоловіків?

Серед симптомів андропаузи виділяють такі, як:

  • зниження лібідо, сексуальної активності;
  • повільне настання ерекції;
  • ригідність статевого члена під час ерекції;
  • зменшення об’єму еякуляту.

Крім цього клімакс у чоловіків може супроводжуватися і такими ознаками: підвищена стомлюваність, схильність до депресії, ослаблення пам’яті, сонливість, пітливість, відчуття страху, гіпертонія, тахікардія, мігрень, анемія, збільшення жирових відкладень, остеопороз, зниження темпу росту волосся.

Для підтвердження діагнозу андролог або уролог направляє чоловіка на гормональні дослідження, доплерографію і УЗД статевого члена і мошонки, аналіз на ПСА тощо. Лікування клімаксу у чоловіків засноване на усуненні виявленої причини такого стану і є індивідуальним.

Записатися на консультацію до фахівця з чоловічого здоров’я можна в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email