Відновлення функції нейронів KNDy в мозку може перемогти безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Недавнє японське дослідження показало, що відновлення функції клітин певного типу в головному мозку, які називаються нейронами KNDy, може допомогти подолати деякі форми безпліддя.

Гонадотропін-рилізинг-гормон виділяється клітинами гіпоталамуса. Цей гормон має значний вплив на чоловічу і жіночу фертильність, оскільки регулює вироблення статевих гормонів.

«Звіти показують, що принаймні 25 % порушень в роботі яєчників викликані дисфункцією гіпоталамуса, який контролює викид гонадотропінів», — пояснив керівник дослідницької групи Хіроко Цукамура, професор Університету Нагоя в Японії.

Цукамура і його колеги підтвердили, що певні клітини головного мозку, що називаються нейронами KNDy, контролюють виділення гонадотропін-рилізинг-гормону. Вони здійснюють це за рахунок вивільнення в області гіпоталамуса трьох молекул, одна з яких називається кісспептіном. Кісспептін відіграє важливу роль у виробленні гонадотропін-рилізинг-гормону в період статевого дозрівання, забезпечуючи нормальний статевий розвиток.

Дослідники з Японії створили генетично модифікованих самок щурів з надзвичайно низьким рівнем кісспептіну і продемонстрували, що у тварин присутній аномальний рівень гонадотропін-рилізинг-гормону, тобто, по суті, вони безплідні.

Вчені розробили генну терапію, яка змогла відновити деякі з нейронів KNDy у піддослідних щурів. Це було досягнуто за рахунок застосування інструменту, який широко використовується в генній терапії, під назвою вірусний вектор. Шляхом переносу в нервові клітини гена, що кодує кісспептін, у них була відновлена здатність до вироблення даної молекули.

Незважаючи на те, що тільки близько 20 % нейронів KNDy стали функціональними після генної терапії, вчені виявили, що підвищення вивільнення кісспептіна в організмі щурів відновило функцію яєчників і нормалізував рівень гонадотропін-рилізинг-гормону.

Дослідницька група планує підтвердити свої висновки в ході подальших досліджень на тваринах, а також сподівається, що в кінцевому підсумку цей метод буде використаний в репродуктивній медицині людини для лікування безпліддя, викликаного порушенням секреції гонадотропін-рилізинг-гормону.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Фахівці Американського хімічного товариства запропонували новий метод лікування чоловічого безпліддя, пов’язаного зі зниженою кількістю сперматозоїдів

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email