ЕКЗ та ІКСІ: в чому різниця?

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Екстракорпоральне запліднення — допоміжна репродуктивна технологія, яка передбачає злиття яйцеклітини і сперматозоїда в лабораторних умовах з подальшим перенесенням ембріона в порожнину матки жінки. ІКСІ — метод запліднення яйцеклітини в рамках ЕКЗ, який може проводитися для підвищення шансів на успіх процедури. Іншими словами, ICSI — це не альтернатива екстракорпорального запліднення, а один з його етапів.

Чим відрізняється ЕКЗ від ІКСІ?

Екстракорпоральне запліднення може відбуватися двома способами:

  1. Яйцеклітин і сперматозоїд поміщаються в спеціальні умови, де найбільш рухливий і швидкий сперматозоїд самостійно запліднює яйцеклітину.
  2. Ембріолог під мікроскопом спеціально відбирає сперматозоїд з найбільшим потенціалом до успішного запліднення і за допомогою мікроголки вводить його всередину яйцеклітини. Процедура називається Intracytoplasmic Sperm Injection (ICSI) — інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда.

Пари мають більш високі шанси на успішну вагітність після ЕКЗ з ІКСІ. Тому в нашій клініці всі програми екстракорпорального запліднення проводяться з ICSI.

ЕКЗ або ІКСІ — що краще?

Часто таке питання можна почути від пацієнтів, які знаходяться на самому початку шляху лікування від безпліддя. Насправді, неможливо провести ІКСІ без ЕКЗ, а ІКСІ, в свою чергу, підвищує результативність ЕКЗ.

Екстракорпоральне запліднення включає в себе кілька етапів. В тому числі, медикаментозну стимуляцію суперовуляції, пункцію фолікулів, штучне запліднення яйцеклітин сперматозоїдами в лабораторії, культивування ембріонів до 5 доби розвитку, перенесення ембріона в матку.

ICSI виконується на етапі штучного запліднення з використанням спеціального мікроскопа з мікроманіпуляторами. Заздалегідь відібраний сперматозоїд поміщається всередину яйцеклітини, потім утворена зигота культивується в інкубаторі.

Крім ІКСІ, що підвищує успіх ЕКЗ, існує метод ПІКСІ (Physiological ICSI або PICSI), згідно якого перед виконанням інтрацитоплазматичної ін’єкції додатково визначаться ступінь зрілості сперматозоїда.

Також в рамках екстракорпорального запліднення може проводитися ІМСІ (Intracytoplasmic Morphologically Selected Sperm Injection або IMSI). Ця процедура передбачає відбір сперматозоїда за морфологічними критеріями.

Необхідність застосування PICSI або IMSI репродуктолог визначає індивідуально, щоб підвищити шанси на успіх програми для конкретної пари пацієнтів.

Дізнатися переваги і особливості допоміжних репродуктивних технологій, що застосовуються в клініці «Айвімед», а також обговорити, чим відрізняється ЕКЗ від ІКСІ, можна на прийомі репродуктолога. Після проведеної діагностики лікар порекомендує оптимальну для пари програму екстракорпорального запліднення. 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email