Анемія і вагітність

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

За даними ВООЗ, у 8 жінок з 10 зустрічається залізодефіцитна анемія при вагітності. Вона супроводжується зменшенням кількості еритроцитів і гемоглобіну в крові, необхідних для транспортування кисню до клітин тіла вагітної і плоду, що розвивається. Недолік заліза може не давати про себе знати, а може проявлятися слабкістю, підвищеною стомлюваністю, запамороченням, задишкою, жовтизною рук і носогубного трикутника тощо.

Розвиток анемії при вагітності

Основна причина дефіциту заліза в організмі майбутньої мами пов’язана з підвищеною потребою в цьому елементі в період виношування дитини. Крім того, низький рівень гемоглобіну може бути пов’язаний з недостатнім вживанням продуктів, що містять залізо.

Іноді анемія під час вагітності обумовлена ​​хронічними захворюваннями травної системи, печінки, дефіцитом вітамінів, важливих для засвоєння заліза. Зниження гемоглобіну може спостерігатися ще до зачаття дитини. Однак жінка може про це і не здогадуватися, про низький гемоглобіні вона дізнається вже під час спостереження у акушера-гінеколога.

Розрізняють такі ступені розвитку анемії при вагітності:

  • легкий (гемоглобін 90 г/л і вище);
  • середній(71-90 г/л);
  • важкий (70 г/л і нижче).

Чим небезпечна анемія при вагітності

Знижений рівень гемоглобіну в крові вагітної підвищує загрозу передчасного відшарування плаценти, передчасних пологів, внутрішньоутробних затримок розвитку плода, слабкої пологової діяльності. Після пологів у таких жінок високий ризик кровотеч і запальних ускладнень, зниження обсягу грудного молока при лактації.

При залізодефіцитній анемії під час вагітності майбутня мама частіше страждає від токсикозу. При низькому гемоглобіні у жінок частіше виявляється гестоз з набряками, підвищеним артеріальним тиском.

Діти, народжені у матерів, які страждали на анемією при вагітності, в перший рік життя частіше хворіють на вірусні інфекції. Також у них підвищений ризик розвитку пневмонії, алергії.

Корекція анемії при вагітності

Велике значення для нормалізації рівня гемоглобіну в крові має збалансоване харчування. Майбутній мамі необхідно в достатній кількості вживати м’ясо, в якому присутнє залізо. Крім того, раціон повинен включати білкові продукти і страви, багаті кальцієм. Для профілактики і корекції залізодефіцитної анемії під час вагітності майбутня мама повинна вживати відварне м’ясо і рибу, яловичу печінку, сир, яйця, тушковані овочі, відвар шипшини.

При легкому та середньому ступені дефіциту заліза призначаються препарати, які допоможуть компенсувати брак цього важливого елемента. Схема і дозування прийому є індивідуальними і визначаються лікарем за результатами аналізів вагітної. Важка форма може потребувати госпіталізації і лікування в стаціонарі.

У клініці «Айвімед» майбутні мами можуть здати аналізи, пройти обстеження, отримати консультацію з приводу нормалізації рівня гемоглобіну в крові. Крім того, в клініці розроблені програми ведення вагітності, в рамках яких жінка проходить всі необхідні дослідження і спостерігається у досвідченого уважного акушера-гінеколога.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

У Великобританії було запропоновано метод лікування безпліддя, який допоможе відстрочити настання менопаузи на 20 років.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email