Оцінка якості ооцитів

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Якість ооцитів, отриманих в результаті пункції фолікулів в рамках програми ЕКЗ, відіграє велику роль в життєздатності ембріонів і впливає на ймовірність настання вагітності. Найбільший потенціал для успішного запліднення мають зрілі яйцеклітини з високою якістю. Саме їх ембріологи відбирають з використанням мікроскопа з багаторазовим збільшенням.

Оцінка якості ооцитів в програмі ЕКЗ

Вивчення морфологічних параметрів жіночих репродуктивних клітин — ключовий момент у відборі яйцеклітин з найкращим потенціалом, який відбувається в ембріологічній лабораторії клініки репродуктивної медицини. Крім іншого, маркером зрілості клітини є наявність першого полярного тільця.

Дозрівання яйцеклітин відбувається в процесі контрольованої гормональної стимуляції. Однак не всі жіночі репродуктивні клітини досягають зрілості. До запліднення здатні ооцити М2, які в процесі оцінки ембріологом знаходяться на стадії метафази II.

Клітини, які не досягли зрілості, можуть мати дві форми: яйцеклітини в метафазі мейозу I (М1) і гермінальний везикул (GV).

Оцінити якість ооцитів ембріологи можуть за зовнішнім виглядом цитоплазми, станом вітеллінового шару і полярного тільця. Про те, що яйцеклітина має хороший потенціал, свідчать такі ознаки:

  • гомогенна цитоплазма однорідного кольору;
  • відсутність гранулярності цитоплазми.

Про погану якість ооцитів свідчать:

  • наявність вакуолей;
  • темне забарвлення клітини;
  • наявність включень;
  • деформація або гранулярность.

Дізнатися більше про програми ЕКЗ в клініці «Айвімед» і про те, як відбувається визначення якості ооцитів і їх відбір для подальшого запліднення, ви можете на консультації репродуктолога. Записатися на прийом можна за телефоном, який представлений в розділі контактів.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email