Новий метод лікування чоловічого безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Кожен 7-й чоловік репродуктивного віку страждає на безпліддя. Дослідники з Каліфорнійського університету (Сан-Дієго, США) запропонували новий метод культивування сперматогоніальних стовбурових клітин (ССК) в лабораторних умовах. Це дозволить в майбутньому впровадити терапію ССК в практику лікування чоловічого безпліддя.

Що таке сперматогоніальні стовбурові клітини? Це один із видів стовбурових клітин, який в чоловічому організмі лежить в основі процесу сперматогенезу. По суті, вони є клітинами-попередниками сперматозоїдів. Їх отримують з яєчок чоловіка і культивують в лабораторних умовах, доки вони не досягнуть стану зрілих сперматозоїдів. Після цього вони можуть бути використані для екстракорпорального запліднення.

Сперматогоніальні стовбурові клітини до недавнього часу було складно ідентифікувати серед інших клітин в сім’яниках чоловіка. Вчені з Каліфорнійського університету застосували метод секвенування одноклітинної РНК для точного визначення типу клітин. Також вони розробили надійний спосіб культивування ССК. Результати проведених експериментів були надруковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Сперматогоніальні стовбурові клітини, за словами дослідників, швидко діляться і дозрівають, і терапія ССК дозволить ставати батьками чоловікам навіть старше 65 років.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Медичний центр «IVMED» запровадив патріотичну ініціативу зі збереження репродуктивних клітин бійців ЗСУ Медичний центр лікування

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email