Базальна температура при вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Базальна температура не тільки дозволяє точно визначити день овуляції, а й допомагає дізнатися про настання вагітності. Багато жінок використовують графік її зміни для визначення оптимального часу зачаття дитини.

Суть базальної температури

Це температура тіла людини, що знаходиться у стані спокою. Тому її рекомендують вимірювати вранці, до того, як жінка встає з ліжка. Для цього необхідно використовувати один і той же градусник. Для визначення базальної температури можуть застосовуватися оральний і вагінальний варіанти. Але найбільш поширений — ректальний, коли термометр вводиться в задній прохід.

Яка повинна бути базальна температура

У жінки відбуваються зміни в організмі протягом усього менструального циклу. У першій фазі температура знаходиться на рівні 36,4-36,7 градусів. В середині циклу вона зростає. Базальна температура при овуляції досягає 37-37,2 градусів і зберігається на такому рівні протягом наступних 12-16 днів. Напередодні менструації вона різко знижується до 36,4-36,7 градусів.

Наведені цифри є орієнтовними. Для того щоб отримати точне уявлення про час овуляції, необхідно щодня протягом не менше 3 менструальних циклів проводити вимірювання. Отриманий температурний графік необхідно обговорити з гінекологом.

Базальна температура при вагітності змінюється. Після настання зачаття вона вже не опускається і знаходиться у межах 37-37,2 градусів. За це відповідає гормон прогестерон. До зачаття він виробляється жовтим тілом, а з 16 тижня виношування дитини — плацентою.

Підвищення базальної температури не обов’язково відбувається на ранніх термінах вагітності. Вона може підвищитися при запальних захворюваннях органів малого таза, застуді, після вживання алкоголю.

Отримати консультацію з приводу вимірювання та інтерпретації базальної температури можна на прийомі акушера-гінеколога в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email