Брак вітамінів при жіночому безплідді

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Труднощі з настанням вагітності не обов’язково можуть бути пов’язані із захворюваннями. У жінок часто виявляється дефіцит вітамінів при безплідді. Оскільки нестача вітамінних сполук, незбалансований раціон і брак фізичної активності негативно відбиваються на репродуктивній функції, проблеми із зачаттям дитини в деяких випадках вдається подолати за рахунок корекції способу життя і раціону харчування.

Які вітаміни потрібно приймати при безплідді у жінок?

Перш ніж починати прийом будь-яких препаратів і добавок, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Якщо говорити про вітаміни при безплідді, то потрібно звернутися до репродуктолога. Лікар оцінить стан здоров’я жінки, призначить аналізи і тільки за результатами обстеження пропише ті чи інші вітамінні комплекси.

Безпліддя і нестача вітамінів

На стан жіночої репродуктивної системи впливає концентрація в організмі таких вітамінних сполук, як A, C, E, D, B, а також мінералів: Fe, Zn, Cu, Se, Co, Ni, Mn, Cr, Mg, Pb, Cd, As, Hg. Також важливо, щоб незамінні жирні кислоти Омега-3 і Омега-6 в достатній кількості надходили з їжею.

Необхідно розуміти, що самостійний вибір і прийом вітамінів при безплідді у жінок може погіршити ситуацію, оскільки призначати такі препарати може тільки лікар.

Розглянемо, як впливають ті чи інші вітамінні сполуки та нутрієнти на жіночу репродуктивну систему.

Вітамін A

Підтримує розвиток фолікулів і яйцеклітин, сприяє нормальній кількості і складу цервікального слизу.

Вітаміни групи B

Приймають участь у регуляції вироблення жіночих статевих гормонів, полегшують ПМС. Ці вітаміни важливі в процесі підготовки ендометрію матки до імплантації ембріона. Сприяють зниженню ризику розвитку вад у плода, а також ускладнень під час вагітності і викидня.

Вітамін C

Нормалізує тривалість лютеїнової фази менструального циклу. Він також допомагає попередити хромосомні відхилення у плода, викидні.

Вітамін D

Стимулює нормальне вироблення статевих гормонів, важливий для настання овуляції. Оскільки вітамін D і безпліддя пов’язані, репродуктолог може направити жінку на аналіз. Крім того, рівень цієї вітамінної сполуки впливає на засвоєння інших мікроелементів, наприклад, кальцію і магнію, які також важливі для жіночого здоров’я.

Вітамін E

Захищає ДНК яйцеклітин від порушень, покращує вироблення прогестерону. Його достатній рівень в організмі забезпечує настання овуляції і формування жовтого тіла. Також він знижує ймовірність викидня.

Селен

Допомагає запобігти виникненню хромосомних аномалій у плода, вад розвитку, а також знижує ризик викидня.

Цинк

Стабілізує рівні прогестерону і естрогену. Забезпечує процеси ділення клітин, що особливо важливо під час вагітності.

Поліненасичені жирні кислоти

Як і вітаміни при безплідді у жінок, також потребують уваги. Важливо забезпечувати достатній рівень надходження жирних кислот Омега-3 і Омега-6, оскільки вони нормалізують менструальний цикл, стабілізують рівень пролактину, покращують приплив крові до органів малого таза. Крім того, вони допоможуть попередити гестоз, передчасні пологи, а також дефіцит ваги у дитини при народженні.

Щоб дізнатися, які вітаміни потрібно приймати при безплідді у жінок, записуйтеся на консультацію до репродуктолога нашої клініки.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email