Сучасні методики ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Передові методи проведення ЕКЗ допомагають стати батьками в, здавалося б, безнадійних випадках. До них відносять: численні невдалі спроби екстракорпорального запліднення, низьку якість репродуктивних клітин подружжя, схильність до спадкових захворювань, фізіологічні причини невдалих циклів, які не піддаються хірургічній корекції.

Які існують передові методи проведення ЕКЗ?

Репродуктивна медицина стрімко розвивається у всьому світі. Завдяки цьому лікарям вдається подолати навіть найсерйозніші форми безпліддя у пацієнтів.

Серед сучасних методик, які використовуються при ЕКЗ, можна виділити ICSI і IMSI. Це технології, що підвищують шанси на успішне запліднення і отримання ембріонів хорошої якості.

Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда (ICSI) передбачає введення сперматозоїда безпосередньо в яйцеклітину за допомогою тонкої голки під контролем потужного мікроскопа.

Інтрацитоплазматичну ін’єкцію морфологічно нормального сперматозоїда (IMSI) можна назвати вдосконаленою версією ICSI, головна відмінність полягає в тому, що сперматозоїд попередньо відбирають. Селекція проводиться під мікроскопом з 6000-кратним збільшенням.

Допоміжний хетчінг — передовий метод, який може бути одним з етапів проведення ЕКЗ. Він рекомендований подружжям з численними невдалими спробами і парам, в яких вік жінки 40 років і старше. Процедура полягає в нанесенні на поверхню зовнішньої оболонки бластоцисти насічок (зазвичай за допомогою лазера), які згодом спрощують процес «вилуплення» і імплантації ембріона в ендометрій матки.

Серед сучасних методик, що підвищують ефективність програм ЕКЗ, необхідно виділити Преімплантаційну генетичну діагностику ембріона (ПГД або PGD). Вона показана парам, в яких один/обоє є носіями генетичних захворювань, мають хромосомні відхилення. Також PGD проходять подружжя з низкою невдалих спроб ЕКЗ і пари старше 40 років.

ПГД безпечна для ембріона і дозволяє виключити генетичні та хромосомні захворювання у майбутньої дитини. PGD ​​допомагає відібрати для переносу в матку ембріон з максимальним потенціалом до успішної імплантації.

До передових методів проведення ЕКЗ можна віднести GIFT і ZIFT. В основі даних технологій лежить уявлення про те, що в перші 2 доби найбільш комфортними умовами для розвитку ембріона є маткові труби.

Ці методики передбачають інвазивні маніпуляції, які проводяться під наркозом. Їх застосовують тільки тоді, коли одна або обидві фаллопієві труби жінки є здоровими.

У разі застосування технології GIFT попередньо отриманий сперматозоїд чоловіка і забрану з яєчників яйцеклітину жінки поміщують для запліднення не в чашку Петрі з живильним середовищем, а в маткову трубу.

Метод ZIFT передбачає перенесення в фаллопієву трубу диплоїдної клітини, що утворилася після злиття яйцеклітини і сперматозоїда. Це відбувається протягом 24 годин після штучного запліднення в лабораторних умовах.

Дізнатися більше про сучасні методики ЕКЗ і підібрати оптимальну для вашої пари програму можна на прийомі репродуктолога в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email