10 причин чоловічого безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Міжнародна федерація гінекології і акушерства (FIGO) виділила 10 основних факторів, які можуть призвести до безпліддя у чоловіків.

Комітет FIGO по репродуктивній медицині, ендокринології та безпліддю наполегливо рекомендує чоловікам дізнатися про фактори, які можуть погіршити фертильність, і вживати щодо них профілактичних заходів.

Серед усіх можливих причин чоловічого безпліддя FIGO виділила 10 основних.

Ожиріння

ІМТ вище 30 може мати негативний вплив на якість сперми, оскільки жирові відкладення здатні порушувати метаболізм андрогенів (гормонів, які впливають на чоловічу фертильність), особливо тестостерону. Це порушує процес розвитку сперматозоїдів і погіршує якість сперми.

Куріння і вживання наркотичних речовин

Вживання речовин, що викликають звикання, чинить серйозний негативний вплив на сперму через наявність нікотинових та канабіноїдних рецепторів в тканині яєчка. Нікотин викликає дисбаланс в організмі, який називається окислювальним стресом, і це негативно впливає на якість сперми та здатність до запліднення.

Радіація

Хоча в науковій літературі ведуться серйозні дискусії щодо впливу опромінення від мобільних телефонів на чоловіче безпліддя, FIGO рекомендує чоловікам носити мобільні телефони подалі від мошонки і яєчок.

Харчування

Їжа, багата антиоксидантами, допомагає зберегти чоловічу фертильність. Серед продуктів з потужними антиоксидантними властивостями виділяють: сир (вітамін А), апельсини (вітамін С), насіння соняшнику (вітамін Е), рибу (омега-3), броколі (фолієва кислота), а також боби і артишоки.

Добавки та стероїди

Харчові добавки не повинні використовуватися без лікарської рекомендації, оскільки важливо враховувати їх вплив на здоров’я чоловіка, в тому числі і на його фертильність. Ін’єкції тестостерону та інших стероїдних препаратів можуть серйозно порушити нормальні процеси вироблення сперми.

Висока температура

Чоловічі статеві органи, що знаходяться в мошонці, мають більш помірну температуру в порівнянні з органами черевної порожнини. Підвищення температури яєчка навіть на 2 або 3 градуси за Цельсієм може поставити під загрозу якість і функціональність сперми. Сприяють підвищенню температури мошонки робота в умовах підвищеної температури, довгі години, проведені в сидячому положенні, носіння тісної нижньої білизни, звичка тримати ноутбук на колінах.

Інфекції

Інфекції, що передаються статевим шляхом, включаючи гонорею, хламідіоз і уреаплазму, можуть викликати чоловіче безпліддя. Запалення статевих органів, спровоковане цими мікроорганізмами, призводить до погіршення якості сперми, при цьому важкі і хронічні інфекційні захворювання можуть викликати обструкцію сім’явивідних шляхів чоловіка.

Травми статевих органів

Травми яєчок слід лікувати без зволікання. Крім того, чоловікам необхідно проявляти обережність під час занять спортом, зокрема, бойовими мистецтвами, їздою на велосипеді, верховою їздою.

Варикоцеле

Розширення вен сім’яного канатика призводить до підвищення температури яєчок і впливає на вироблення і якість сперматозоїдів. Діагностика і, при необхідності, терапія цього стану є обов’язковим пунктом при лікуванні чоловічого безпліддя.

Вік

Після 35 років репродуктивний потенціал чоловіків різко падає. Після 40 років ймовірність того, що у чоловіка народиться генетично здорова дитина, щорічно знижується на 11 відсотків. У чоловіків старше 50 років діти значно частіше страждають від таких захворювань, як синдром Дауна, нейрофіброматоз, аутизм і синдром Клайнфельтера.

Комітет FIGO рекомендує чоловікам, які планують зачаття дитини, пройти обстеження і дізнатися про свою фертильність, щоб уникнути неприємних несподіванок і проблем в майбутньому.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Ядерний перенос (ЯП) — це новий підхід у лікуванні безпліддя, який полягає в перенесенні ядерного матеріалу пацієнта в цитоплазму донорської яйцеклітини.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email