Безпліддя і протизаплідні таблетки

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Гормональна контрацепція це ефективний інструмент контролю народжуваності. Сучасні гормональні контрацептиви — препарати 3-го покоління, що містять мінімальні дози естрогенів і гестагенів та діють вибірково.

Чи можуть протизаплідні таблетки призвести до безпліддя?

Препарати не впливають на фертильність жінки. Після закінчення прийому контрацептивів вона знаходиться на тому ж рівні, на якому була до початку застосування пігулок. Безпліддя розвивається не від протизаплідних засобів, а через патології жіночої репродуктивної системи та інші захворювання, здатні вплинути на дітородну функцію жінки.

Грамотно підібрана гінекологом контрацепція окрім попередження незапланованої вагітності має низку позитивних ефектів:

  • знижує ризик розвитку раку молочної залози, яєчників, ендометрію;
  • послаблює симптоми ПМС;
  • знижує ризик позаматкової вагітності;
  • зменшує прояви акне, гірсутизму (при прийомі комбінованих оральних контрацептивів);
  • має лікувальний ефект при ендометріозі, ектопії шийки матки тощо.

Чи пов’язані безпліддя і оральні контрацептиви?

Після припинення прийому гормональної контрацепції цикл відновлюється протягом 2-3 місяців, після чого жінка може завагітніти. Застосування препаратів не впливає на майбутню вагітність і не викликає вад розвитку у плода.

Як підбирають контрацептиви?

Гормональна контрацепція рекомендується жінкам, які бажають регулювати свою репродуктивну функцію. Таблетки можуть застосовувати в післяабортному періоді та після пологів (через 3 тижні за умови відсутності лактації).

Метод контрацепції для пацієнтки підбирає гінеколог. Лікар збирає і аналізує анамнез (спадковість, перенесені і супутні захворювання). Пацієнтку зважують, вимірюють рівень артеріального тиску, направляють на обстеження молочних залоз. Додатково можуть призначатися лабораторні дослідження для оцінки стану печінки і підшлункової залози, системи згортання крові.

Гормональні контрацептиви мають протипоказання: гормонозалежний рак органів статевої системи, серйозні порушення у роботі печінки і нирок, серцево-судинні захворювання, важка артеріальна гіпертензія, тромбоз глибоких вен, тромбоемболія, цукровий діабет, ожиріння тощо.

Щоб дізнатися докладніше про препарати та отримати відповідь гінеколога на питання «Чи правда, що протизаплідні таблетки призводять до безпліддя?», записуйтеся на консультацію в клініку «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Якщо виявлено трубне безпліддя, лікування передбачає призначення індивідуального курсу в клініці після того, як пацієнт,

Для багатьох пар, які безуспішно намагаються стати батьками, запліднення in vitro виявилося відмінним рішенням проблеми

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email