Після операції видалення яєчника

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Операція з видалення яєчника може проводитися при кістах, пухлинах, ендометріозі, позаматковій вагітності. Втручання виконують за допомогою лапароскопічного методу під загальним наркозом.

Одностороння оваріоектомія (видалення одного яєчника) знижує репродуктивну функцію жінки. Вона призводить до змін у роботі ендокринної системи, може стати причиною порушень жирового і вуглеводного обмінів. Після операції з видалення яєчника підвищується ризик розвитку остеопорозу, серцево-судинних захворювань. Тому таке втручання проводять по життєво важливими показниками.

Прогноз після односторонньої оваріоектомії

Своєчасна постановка діагнозу і проведення оперативного лікування є умовою хорошого прогнозу для пацієнтки. Застосування замісної терапії після операції з видалення яєчника дозволяє зберегти репродуктивну функцію жінки.

В післяопераційному періоді пацієнтка спостерігається у лікаря і проходить відповідне лікування. Ризик розвитку ускладнень залежить від віку і способу життя жінки, супутніх патологій, обсягу проведеного хірургічного втручання.

Після односторонньої оваріоектомії необхідно відмовитися від шкідливих звичок, підтримувати нормальну вагу тіла, вести здоровий спосіб життя. Якщо жінка планує вагітність, необхідно проконсультуватися з репродуктологом.

Чим загрожує операція з видалення яєчника

Таке хірургічне втручання є причиною зниження оваріального резерву, що зменшує шанси на настання вагітності. Крім того, після операції жінка може відчувати наступні симптоми:

 • дратівливість, плаксивість, тривожність;
 • зниження/відсутність лібідо;
 • припливи, підвищена пітливість;
 • часті головні болі;
 • порушення сну;
 • підвищена стомлюваність;
 • часті позиви до сечовипускання, сухість піхви.

Наслідки після видалення яєчників стосуються порушень менструального циклу, оваріальної недостатності, погіршення фертильності жінки. Це відбувається внаслідок зниження рівня естрадіолу, компенсаторного підвищення гонадотропінів.

Чи можна завагітніти після операції видалення яєчника?

Якщо до оваріоектомії у жінки був високий оваріальний резерв, а інші захворювання репродуктивної системи були відсутні, то шанс настання вагітності існує. Переконатися в цьому дозволяє дослідження, яке проводиться після операції видалення яєчника. Якщо у пацієнтки відбувається овуляція, маткова труба прохідна, а у її партнера хороші показники спермограми, то шанси настання вагітності зберігаються.

У ряді випадків після односторонньої оваріоектомії для того, щоб стати батьками, пара вдається до екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Коли застосовується ЕКЗ:

 • непрохідність маткової труби, що залишилася;
 • супутні захворювання, які можуть призвести до безпліддя;
 • низька якість сперми у партнера;
 • відсутність вагітності після кількох циклів застосування гонадотропінів.

Наслідком після видалення яєчників може виявитися виснаження оваріального резерву, при якому для досягнення вагітності за допомогою ЕКЗ може знадобитися використання донорської яйцеклітини.

Щоб дізнатися свої шанси стати мамою після такої операції, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Досвідчені репродуктологи клініки «Айвімед» займаються лікуванням безпліддя і допомагають пізнати радість материнства жінкам після операції з видалення яєчника. У клініці можна пройти всі необхідні обстеження, а також скористатися програмою ЕКЗ, у тому числі із застосуванням донорських яйцеклітин.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Вчені Манчестерського університету (Великобританія) і фонду NHS Foundation Trust з’ясували, що ембріони людини, отримані в

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email