Методи вибору ембріона

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Для забезпечення максимальних шансів настання вагітності в рамках програми ЕКЗ ембріологи застосовують певні методи вибору ембріона для перенесення в матку. Вони включають в себе оцінку морфології зиготи на ключових етапах її розвитку до стадії бластоцисти, а також преімплантаційну генетичну діагностику.

  • Через 18 годин після запліднення яйцеклітини сперматозоїдом фахівці вже можуть оцінювати успіх процедури, оскільки на цей момент в мікроскоп можна побачити про нуклеуси, що формуються. Нормальна зигота включає в себе два пронуклеуса.
  • На 2-3 день розвитку настає фаза дроблення зиготи, в якій починають формуватися великі рівні клітини, які називаються бластомерами. За допомогою потужного мікроскопа ембріологи візуально оцінюють кількість і форму ембріона, а також шукають ознаки фрагментації.
  • До 4 доби розвитку ембріон вже складається з 16-18 клітин і називається морулою. Починається диференціація його клітин, міжклітинні простори ущільнюються, поверхня згладжується. Ембріологи оцінюють компактизацію і форму морули.
  • На 5 добу розвитку всередині морули з’являється порожнина, яка повинна займати 20 % загального обсягу. На цьому етапі морула перетворюється на бластоцисту, що складається з зовнішнього шару клітин (трофектодерми) і внутрішньоклітинної маси (з якої будуть формуватися органи і тканини плода). На цьому етапі ембріологи оцінюють розмір порожнини, а також якість трофектодерми і внутрішньоклітинної маси.

Для того щоб не виймати ембріони з інкубатора для оцінки на кожному з етапів розвитку, в клініці «Айвімед» застосовується метод ембріоскопії. Ембріоскоп з технологією Time Lapse з певною частотою робить знімки, які об’єднуються в відео, яке фахівці можуть переглядати на екрані монітора.

Крім того, для оцінки потенціалу ембріонів на 5 день розвитку можна провести преімплантаційну генетичну діагностику. Це дослідження дозволяє відібрати для переносу генетично здоровий ембріон.

Дізнатися про всі методи вибору ембріона в програмі ЕКЗ можна на консультації у репродуктолога в клініці «Айвімед».

 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email