Китайські вчені відкрили ген, пов'язаний з безпліддям у чоловіків

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Йдеться про ген, що кодує білок FSIP2, який відповідає за розвиток сперматозоїда, а саме за формування фіброзної оболонки. Фіброзна оболонка визначає гнучкість і міцність хвоста сперматозоїда. У свою чергу, хвіст забезпечує рух чоловічої репродуктивної клітини по статевих шляхах жінки до яйцеклітини. Вчені з’ясували, що у чоловіків з дефектами гена FSIP2 хвіст сперматозоїда виявився укороченим, перекрученим або мав інші порушення, що перешкоджають його нормальній рухливості.

Щоб точніше вивчити мутації гена FSIP2, китайські дослідники з медичного центру Women and Children’s Medical Center (Гуанчжоу) під керівництвом доктора філософії На Лі і доктора філософії Лін Сун провели експерименти на мишах. У першої групи мишей був модифікований ген FSIP2, у другої — нормальний варіант цього гена.

Дослідження виявило безпліддя у мишей з першої групи. Кількість живих сперматозоїдів в спермі самців з першої групи було нижче норми. До того ж, більше половини сперматозоїдів через дефекти хвоста не могли рухатися прямо, хоча їх хвости були рухливі. Експеримент також показав, що у мишей, у яких експресія гена FSIP2 була вище, хвости сперматозоїдів були довші, що дозволяло репродуктивним клітинам рухатися швидше.

Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Development. Вчені з Гуанчжоу висловили надію, що їх відкриття допоможе розробити нові методи лікування безпліддя у чоловіків.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email