Маточне безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

У 10% жінок безпліддя обумовлене так званим маточним фактором. Труднощі з настанням вагітності в цьому випадку пов’язані з внутрішньоматковою патологією, наприклад, з поліпами, субмукозною лейоміомою або синехіями. Перешкоджають успішному зачаттю і виношуванню дитини вроджені аномалії, серед них однорога, дворога або сідлоподібна матка, наявністьнутрішньоматкових перегородок.

Симптоми маточного безпліддя

Основною ознакою вважається відсутність бажаної вагітності у жінки протягом 1 року (до 35 років) або 6 місяців (після 35 років) при регулярному статевому житті без контрацепції. При безплідді, пов’язаному з маточним фактором, симптоми можуть бути відсутніми. Крім того, скарги можуть відрізнятися в залежності від характеру внутрішньоматкової патології, яка перешкоджає вагітності.

Причини маточного безпліддя

  1. Труднощі із зачаттям можуть спостерігатися при таких патологіях:
  2. Поліпи матки. Це доброякісні утворення, що представляють собою розростання слизової оболонки матки.
  3. Міома матки. Доброякісна пухлина, яка складається з клітин м’язового шару матки.
  4. Ендометріоз. Стан, яке супроводжується розростанням ендометрію за межами матки і призводить до маткового безпліддя.
  5. Внутрішньоматкові синехії. Не тільки непрохідність маткових труб, але й зрощення в порожнині матки можуть призводити до безпліддя.
  6. Пороки розвитку та аномалії положення матки. Зміщення, перегини, нахили так само, як і зміна нормальної форми органу, перешкоджає настанню вагітності.
  7. Патології шийки матки. Йдеться про непрохідність цервікального каналу, зміну характеру церві кального слизу, що перешкоджає проникненню сперматозоїдів в порожнину матки.

Діагностика маточного безпліддя

Обстеження жінки починається зі збору анамнезу. Лікар ставить запитання про самопочуття, скарги, тривалість проблем із зачаттям дитини. Далі виконує гінекологічний огляд з бімануальним вагінальним дослідженням. Лікар бере зразки мазків для лабораторних аналізів.

УЗД органів малого тазу дозволяє визначити аномалії форми і положення матки, допомагає виявити міому, поліпи. При необхідності лікар може додатково направити пацієнтку на ехогістеросальпінгографію. З метою діагностики та лікування внутрішньоматкових патологій може проводитися гістерорезектоскопія з наступним гістологічним аналізом отриманих зразків.

Тактика лікування маточного безпліддя в кожному клінічному випадку розробляється індивідуально. Залежно від форми внутрішньоматкової патології розробляється медикаментозне або хірургічне лікування. При серйозних формах маточного безпліддя можливе застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Записуйтеся на первинний прийом репродуктолога в клініку «Айвімед», щоб дізнатися, чому не настає вагітність і чи пов’язано це з маточним фактором безпліддя. У клініці приймають досвідчені репродуктологи, акушери-гінекологи, які проводять огляд і виконують УЗД. Також в клініці можна здати аналізи, пройти ехогістеросальпінгографію, гістерорезектоскопію з гістологічним дослідженням. При наявності показань пацієнти можуть скористатися програмою ЕКЗ, щоб стати батьками довгоочікуваної дитини.

 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Вчені Манчестерського університету (Великобританія) і фонду NHS Foundation Trust з’ясували, що ембріони людини, отримані в

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email