Безпліддя і статеві інфекції

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи пов’язані безпліддя і статеві інфекції? Причини порушення репродуктивної функції у чоловіків і жінок можуть мати різну природу. Труднощі із зачаттям дитини можуть бути наслідком гормонального дисбалансу, вроджених і набутих аномалій будови репродуктивних органів, а також результатом запальних процесів в статевій системі.

Запалення, як у чоловіків, так і у жінок, часто обумовлені інфекціями, які передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Наприклад, такими, як хламідіоз, уреплазмоз, трихомоніаз та інші.

Інфекції, що призводять до безпліддя

Інфекційно-запальні захворювання у жінок вкрай несприятливо позначаються на репродуктивній функції. У 24 % пацієнток вони викликають синдром хронічної тазової болі, у 40 % призводять до безпліддя, у 45 % стають причиною невиношування вагітності, у 3 % обумовлюють ектопічну вагітність.

При попаданні інфекційного збудника в органи репродуктивної системи жінки розвивається запалення, яке може вразити маткові труби. В результаті їх стінки набрякають і товщають, в отворах накопичується ексудат. Таким чином, інфекції, що викликають безпліддя, призводять до порушення прохідності маткових труб.

Такий стан є оборотним. Однак довго триваюче хронічне запалення може викликати появу спайок в маткових трубах. У такому випадку може знадобитися хірургічне лікування для відновлення прохідності маткових труб.

Крім ЗПСШ, що знижують шанси на вагітність, жінкам також варто пам’ятати і про ряд інших інфекцій і вірусів. Наприклад, негативно позначитися на розвитку плоду здатні цитомегаловірус, краснуха, герпес.

У чоловіків інфекції, що призводять до безпліддя, в першу чергу впливають на сперматогенез. Хламідії, гонококи і трихомонади призводять до зниження рухливості сперматозоїдів. Крім того інфекції можуть стати причиною обструкції сім’явиносних шляхів. Це відбувається в тому випадку, коли запальний процес зачіпає придатки яєчка.

Лікування безпліддя, пов’язаного зі статевими інфекціями

Пари, які зазнають труднощів із зачаттям, здають аналізи, щоб з’ясувати причину, чому не вдається завагітніти. У разі виявлення інфекцій, що призводять до безпліддя, розробляється їх лікування. Терапія включає застосування медичних препаратів, до яких чутливий виявлений збудник. Своєчасне і адекватне лікування від ЗПСШ повинні пройти обидва партнери.

У клініці «Айвімед» чоловік і жінка можуть пройти обстеження на інфекції, які передаються статевим шляхом. Результати аналізів можна обговорити з акушером-гінекологом, урологом.

Лікування безпліддя, пов’язаного з ЗПСШ, вимагає комплексного підходу і суворого контролю. Після того, як обидва партнери будуть здорові, пара може отримати консультацію репродуктолога з приводу подальшого планування вагітності.

Щоб записатися на прийом до лікаря, скористайтеся формою для запису або зателефонуйте за вказаним у розділі контактів номером.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email