Гістологія в гінекології

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Що таке гістологія біопсійного матеріалу матки, коли вона проводиться, і що показує? Гістологічне дослідження призначають при підозрі на ті чи інші захворювання, оскільки воно дозволяє точно діагностувати патологічний процес.

Коли проводиться гістологія в гінекології

Гінеколог направляє на обстеження в разі наявності підозр щодо патологічних процесів в області шийки матки. Наприклад, при виявленні підозрілих змін її клітинного складу.

Гістологія шийки матки призначається при:

 • підозрілих результатах мазка на цитологію;
 • поліпах шийки матки;
 • підозрілих результатах кольпоскопії;
 • наявності ерозії або дисплазії шийки матки;
 • кондиломах;
 • підозрі на онкологічні процеси тощо.

Що показує гістологія?

Матеріал, отриманий в ході біопсії, потрапляє в лабораторію, де проводяться його макро- і мікроскопічне дослідження, після чого фахівці готують висновок. Відсутність клітинних змін гістології тканин шийки матки інтерпретується як норма. У свою чергу, патологія може мати різну форму:

 • гіперплазія ендометрію;
 • атрофічні зміни тканин;
 • фіброз слизової оболонки;
 • присутність кіст;
 • інфільтрація слизової оболонки;
 • проліферація епітелію;
 • наявність апоптозних тілець;
 • запалення клітин ендометрію тощо.

Характер патологічних змін в зразку тканин при гістології шийки матки дозволяє лікарю визначити захворювання і точно встановити діагноз.

На результат дослідження може вплинути фаза циклу, в якій була проведена біопсія. Також грає роль обсяг отриманого матеріалу. Фактором точності діагностики вважається і досвід лікаря, який проводить діагностичне вишкрібання або кольпоскопічну біопсію.

Як відбувається забір матеріалу для гістології шийки матки

Тканина для аналізу може бути отримана при кюретажі стінок каналу шийки матки і порожнини матки, а також під час аспіраційної  біопсії. Роздільне вишкрібання може призначатися з діагностичною і лікувальною метою (наприклад, при видаленні поліпа, купіруванні кровотечі). Під час процедури зішкрібаються клітини епітелію внутрішньої поверхні матки і її шийки. Отриманий матеріал направляється в лабораторію.

Тканини для гістології шийки і самої матки можуть бути отримані при кольпоскопії. Це процедура, під час якої лікар оглядає піхву і маткову порожнину за допомогою оптичного приладу кольпоскопу. При огляді ним можуть бути виявлені підозрілі вогнища. За допомогою спеціального інструменту лікар може взяти зразок тканин з цих ділянок, щоб визначити наявність і характер патології.

Щоб дізнатися, чи необхідна вам гістологія тканин матки, або проконсультуватися за результатами діагностики, ви можете звернутися до акушера-гінеколога в клініку «Айвімед». Крім того, в клініці можна пройти обстеження при плануванні вагітності, а також діагностику для пар, які зазнають труднощів із зачаттям дитини.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Вчені Манчестерського університету (Великобританія) і фонду NHS Foundation Trust з’ясували, що ембріони людини, отримані в

Етапи ЕКЗ

Етапи процедури екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) — це послідовність кроків, які пара проходить протягом лікувальної програми.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email