БЕЗОПЛАТНЕ
ЕКЗ від НСЗУ

ГАРЯЧА ЛІНІЯ
0800 351 491

БЕЗОПЛАТНЕ
ЕКЗ від НСЗУ

ГАРЯЧА ЛІНІЯ
0 800 351 491

БЕЗОПЛАТНЕ
ЕКЗ від НСЗУ

ГАРЯЧА ЛІНІЯ
0 800 351 491

Болі в животі при вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чому виникають болі внизу живота при вагітності, і в яких випадках варто хвилюватися? Період виношування дитини характеризується значними змінами в організмі жінки. І це може супроводжуватися незвичайними відчуттями і дискомфортом.

Якщо у жінки виникають болі в животі при вагітності, необхідно проконсультуватися з акушером-гінекологом. У деяких випадках больові відчуття не становлять небезпеки, але можуть виникнути ситуації, які несуть загрозу здоров’ю майбутньої матері і плоду.

Чому виникають болі внизу живота при вагітності?

Одна з найбільш частих причин дискомфорту у жінок, які виношують малюка, це проблеми з травною системою. Це може бути обумовлено підвищенням рівня прогестерону, який розслабляє мускулатуру шлунково-кишкового тракту. В результаті жінка відчуває ознаки метеоризму, може страждати від закрепів.

Тягнучі болі в животі при вагітності здатні викликати інфекції сечовидільної системи. У такому випадку можливі часті позиви до сечовипускання, відчуття тяжкості в тазу.

У міру зростання плоду матка збільшується в розмірах, розтягуються її зв’язки, тиск на сусідні органи посилюється. В цьому випадку майбутня мама може відчувати дискомфорт, аналогічний для періоду менструації. Перші ворушіння плода також можуть виявитися трохи болісними.

Якщо ж окрім інтенсивних болів внизу живота спостерігається його затвердіння, це може говорити про ризик відшарування плаценти і вимагає невідкладної медичної допомоги.

Після 20-го тижня виношування дитини можуть відбуватися нескоординовані скорочення матки, які називають скороченнями Брекстон-Хікса. Вони можуть бути болючими, але не несуть небезпеки, а служать підготовкою матки до майбутніх пологів.

Дискомфорт і тягнучі болі в животі при вагітності можуть посилюватися в третьому триместрі, оскільки матка збільшується в розмірах у кілька разів і продовжує тиснути на сусідні органи.

Якщо крім больового синдрому у жінки підвищується артеріальний тиск понад 140/90 мм рт. ст., в сечі виявляється білок, це може свідчити про прееклампсію. Вона несе загрозу, як життю матері, так і життю плода, і вимагає негайної медичної допомоги.

Небезпечним станом також є відшарування плаценти, яке може розвинутися в третьому триместрі. Крім тягнучих болів в животі при вагітності воно супроводжується вагінальними кровотечами. У такій ситуації потрібно терміново звернутися за медичною допомогою.

У клініці «Айвімед» веденням вагітності займаються досвідчені акушери-гінекологи. Вони ретельно спостерігають вагітних і готові відповісти на будь-які питання, що хвилюють майбутню маму.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email