Кровотеча під час вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи можлива менструація при вагітності — таке питання може хвилювати майбутніх молодих мам. Після того, як жінка завагітніла, щомісячні менструальні виділення у неї припиняються. Виділення крові зі статевих шляхів під час вагітності називають акушерськими кровотечами. Слід вважати їх нормою або варто хвилюватися?

З чим може бути пов’язана кровотеча при вагітності?

Повноцінні місячні при виношуванні дитини неможливі. Ендометрій, що вистилає матку зсередини і щомісяця виходить з менструальною кров’ю, під час вагітності не відторгається, а служить основою для розвитку плаценти. Тому виділення крові у вагітних не може бути пов’язано з місячними.

Які ж причини кровотеч при вагітності? На ранніх термінах у чверті вагітних можуть траплятися незначні мажучі кров’янисті виділення. Вони пов’язані, як правило, з імплантацією ембріона до стінки матки. Такі незначні кровотечі під час раннього терміну вагітності відбуваються як при природному зачатті, так і після ЕКЗ.

На жаль, в більшості випадків виділення крові зі статевих шляхів говорить про проблеми з виношуванням дитини. Причиною кровотеч при вагітності можуть виявитися:

  • гормональний дисбаланс;
  • позаматкова вагітність;
  • субхоріонічний крововилив;
  • загроза викидня;
  • передчасне відшарування плаценти;
  • передчасні пологи тощо.

Якщо з’явилася менструація під час вагітності, рекомендується в обов’язковому порядку зв’язатися з гінекологом, який спостерігає пацієнтку. Навіть при незначних мажучих  виділених необхідно прийти до лікаря на огляд, а в разі вираженої кровотечі (особливо, якщо вона супроводжується болями, спазмами, слабкістю або втратою свідомості) необхідно викликати бригаду невідкладної допомоги.

Спеціаліст з ведення вагітності акушер-гінеколог, проводить планові огляди майбутньої мами, направляє на аналізи і займається профілактикою ускладнень у вагітної і плода. Своєму лікареві ви можете задати питання про кровотечі під час вагітності і обговорити порядок ваших дій в разі появи такої проблеми.

У клініці «Айвімед» приймають акушери-гінекологи, які займаються веденням вагітності. Ви можете записатися на прийом в зручну дату і час по телефону в розділі «Контакти». 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email