Багато майбутніх мам відмовляються від спорту під час вагітності, боячись нашкодити малюкові. Однак фахівці стверджують, що помірні фізичні навантаження для вагітних корисні, за умови відсутності протипоказань. Щоб точно визначитися з безпечним і корисним видом фізичної активності, майбутній мамі необхідно обов’язково проконсультуватися з акушером-гінекологом.
Спорт при вагітності: в чому його користь?
Фізичні навантаження під час виношування дитини дозволені здоровим жінкам, у яких вагітність протікає без ускладнень. Малоактивний спосіб життя майбутньої мами не тільки може стати причиною ожиріння, депресії, але й здатний ускладнити перебіг пологів.
Користь спорту під час вагітності:
- покращує емоційний стан майбутньої мами;
- сприяє нормальній роботі серця і судин;
- допомагає підтримувати м’язи в тонусі;
- зменшує ризик гіпертонії, цукрового діабету, гестозу;
- сприяє підтримці нормальної маси тіла;
- допомагає нормалізувати сон.
Надмірно інтенсивні заняття спортом і підвищені навантаження при вагітності протипоказані. Обов’язково необхідно обговорити можливість занять фітнесом та іншими видами фізичної активності з акушером-гінекологом, що спостерігає жінку.
Спорт під час вагітності: що можна і чого не можна?
Оптимальний час для фізичних навантажень — це кінець I – початок II триместру. До цього часу організм жінки встигає перебудуватися, знижується ризик викидня, а розміри живота не заважають займатися. Відносно спорту на ранніх термінах вагітності необхідно проконсультуватися з акушером-гінекологом.
Майбутнім мамам корисні легкі аеробні навантаження, в тому числі прогулянки на свіжому повітрі, скандинавська ходьба, плавання, йога і фітнес (обов’язково з інструктором). При заняттях спортом під час вагітності необхідно стежити за самопочуттям. Якщо з’явилося запаморочення, нудота, болі, спазм, необхідно відразу ж припинити тренування і якомога швидше звернутися до лікаря.
Вагітним заборонено займатися травмонебезпечними, екстремальними і контактними видами спорту. Якщо на тренуванні є ризик впасти, вдаритися, зіткнутися, то від нього слід відмовитися. При вагітності не можна займатися спортом в умовах перепаду тиску і нестачі кисню. Наприклад, заборонені тренування в горах і пірнання на глибину.
Займаючись спортом під час вагітності, необхідно утримуватися від занять в холодну, спекотну погоду, а також під час дощу (при тренуваннях на свіжому повітрі). Це допоможе уникнути перегрівання та переохолодження організму майбутньої мами.
Щоб отримати точну відповідь на питання: «Чи можна займатися спортом при вагітності?», записуйтеся на консультацію акушера-гінеколога в клініку «Айвімед».