УЗД після ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Для підтвердження вагітності УЗД після ЕКЗ проводять через 10-14 днів після здачі аналізу на ХГЛ. Це приблизно на 20-21 день після перенесення ембріона в матку.

Перше УЗД після ЕКЗ

Коли аналіз крові на ХГЛ підтверджує, що вагітність настала, репродуктолог направляє пацієнтку на ультразвукову діагностику. На який день приходити на УЗД після ЕКЗ — це питання лікар визначає індивідуально для жінки. На обстеження пацієнтка зазвичай приходить до репродуктолога, що її веде.

Чому результати першого УЗД після ЕКЗ такі важливі? Близько 10 % підтверджених аналізами на ХГЛ вагітностей виявляються позаматковими. У кожної 4-ї пацієнтки після ЕКЗ виявляється багатоплідність. Репродуктологу, акушеру-гінекологу важливо якомога раніше отримати інформацію про вагітність, щоб в подальшому розробити правильну тактику спостереження за вагітною і плодом/плодами.

Під час УЗД після ЕКЗ важливо визначити місце розташування ембріона. Він повинен прикріпитися до стінки матки. Якщо ж він знаходиться в матковій трубі, то це говорить про позаматкову вагітність. Ультразвукова діагностика дає підстави визначити кількість плодів.

Наступне планове дослідження призначається за результатами першого УЗД після ЕКЗ. Якщо показники знаходяться в нормі, то наступне ультразвукове обстеження жінка проходить в другому і третьому триместрах вагітності.

Яким може бути УЗД після ЕКЗ

Ультразвукове дослідження може проводитися двома способами:

  • трансабдомінальний (сканування через передню черевну стінку);
  • трансвагінальний (датчик вводиться в піхву).

Коли пацієнтка приходить робити УЗД після ЕКЗ, то їй, як правило, проводять діагностику трансвагінальним способом. Це дозволяє більш точно визначити місце прикріплення ембріона і оцінити його стан.

У другому і третьому триместрах ультразвукове дослідження може проводитися трансабдомінальним способом.

Перед УЗД необхідно подбати про дотримання дієти, що знижує газоутворення в кишечнику. Перед трансвагінальною діагностикою варто спорожнити сечовий міхур, а перед трансабдомінальною він повинен бути наповнений. Деталі підготовки до УЗД після ЕКЗ необхідно уточнити у акушера-гінеколога, репродуктолога, який спостерігає жінку.

У клініці «Айвімед» пацієнтки, що проходять програму екстракорпорального запліднення, проходять ультразвукове дослідження на апараті експертного класу. Після підтвердження успішної імплантації ембріона жінка може скористатися послугою ведення вагітності в клініці. Акушери-гінекологи «Айвімед» мають великий досвід спостереження одноплідної та багатоплідної вагітності, яка настала як природним шляхом, так і в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email