Етапи ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Етапи процедури екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) — це послідовність кроків, які пара проходить протягом лікувальної програми. Кожен з цих кроків важливий для успіху лікування і проводиться під контролем досвідчених фахівців в галузі репродуктивної медицини, в тому числі репродуктолога, ембріолога, андролога.

ЕКЗ: етапи проведення

Стимуляція суперовуляції

Перший етап ЕКЗ починається зазвичай на 2-3 день циклу і триває до 10 днів. Протягом цього періоду жінка застосовує спеціальні препарати, які стимулюють дозрівання в яєчниках відразу декількох яйцеклітин. Лікар контролює стан яєчників за допомогою аналізів і УЗД, спостерігаючи за зростанням фолікулів.

Отримання яйцеклітин і сперматозоїдів, проведення ICSI

Яйцеклітини отримують за допомогою процедури під назвою пункція фолікулів. Вона проводиться під загальним наркозом з ультразвуковим контролем. Отримані ооцити очищують і готують до майбутнього запліднення.

Чоловік пацієнтки здає сперму. Андролог спеціальним чином готує еякулят для подальшого екстракорпорального запліднення.

Далі на цьому етапі ЕКЗ в лабораторії ембріології ооцити пацієнтки запліднюють сперматозоїдами чоловіка. Для цього використовується технологія ICSI. Вона передбачає безпосереднє введення сперматозоїда в яйцеклітину за допомогою спеціальної дуже тонкої голки. Всі маніпуляції здійснюються за допомогою мікроінструментів і потужного мікроскопа.

Культивування ембріонів

Протягом 5 днів ембріони культивуються в спеціальному середовищі, доки не досягнуть стадії бластоцисти. В інкубаторах створені умови, найбільш наближені до природних.

Ембріологи спостерігають за розвитком бластоцист і відбирають найбільш перспективні з них для подальшого перенесення в матку жінки.

На даному етапі ЕКЗ можливе проведення преімплантаційної генетичної діагностики.

Ембріотрансфер

Перенесення ембріонів — фінальний етап процедури ЕКЗ. Ембріотрансфер виконує лікар репродуктолог. Процедура проходить без наркозу і займає кілька хвилин.

Пара також може скористатися послугою кріоконсервації ембріонів, що залишилися.

Після ембріотрансферу пацієнтка протягом 14 днів приймає препарати, які сприяють успішній імплантації ембріона в матці. Через 2 тижні можна провести діагностику вагітності.

Дізнатися докладніше про допоміжні репродуктивні технології, що використовуються в клініці «Айвімед», та про те, як проходить кожен з етапів програми ЕКЗ, можна на консультації репродуктолога.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email