Проведене в Університеті Квінсленда дослідження показало, що консервативне лікування може підтримувати і навіть відновлювати якість і кількість яйцеклітин, і, тим самим, може допомогти подолати найбільш серйозну перешкоду для настання вагітності у жінок старшого репродуктивного віку.
Команда вчених під керівництвом професора Хейдена Гомера з Університету Квінсленда виявила, що зниження якості яйцеклітин в результаті старіння організму відбувається через більш низький вміст в клітинах певної, критично важливої для вироблення енергії, молекули. Ця молекула відома як NAD (нікотинамідаденіндінуклеотід), а її «попередник» або прекурсор — NMN (нікотинамід мононуклеотид).
«Якісні яйцеклітини — важлива умова успішної вагітності, оскільки вони є основою для розвитку ембріона», — зазначив професор Гомер. «Ми намагалися визначити, чи можна повернути назад процес старіння репродуктивної системи за допомогою перорального прийому дози спеціальної сполуки-прекурсора, яка використовується клітинами для створення такої молекули».
За словами професора Хейдена Гомера, в рамках програм ЕКЗ фахівці не в змозі поліпшити якість яйцеклітин, тому єдиною альтернативою для жінок старшого репродуктивного віку в даний час є використання донорських яйцеклітин більш молодих жінок.
«Результати наших досліджень на мишах показують, що існує можливість відновити якість яйцеклітин і поліпшити репродуктивну функцію жінки за рахунок перорального застосування NAD-стимулюючих агентів», — сказав професор Гомер. При цьому він підкреслив, що, незважаючи на багатообіцяючі результати, потенційні переваги таких препаратів ще належить перевірити в клінічних випробуваннях.