Вітаміни для жінки при плануванні вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Основа здоров’я майбутнього малюка — правильне харчування матері до і під час виношування дитини. Важливо здати аналіз на вітаміни при плануванні вагітності, та в разі дефіциту отримати від доктора призначення з прийому тих чи інших вітамінно-мінеральних комплексів. Це дозволить забезпечити організм майбутньої мами всіма необхідними речовинами, щоб плід розвивався правильно, і малюк народився здоровим.

Які вітаміни особливо важливі при плануванні вагітності?

Майбутній мамі потрібно подбати про те, щоб в її організмі в достатній кількості були присутні фолієва кислота, йод, залізо, лютеїн, кальцій, магній, цинк. А також вітаміни: А, С, D, E і групи B. Вітаміни при плануванні вагітності призначає лікар. Він враховує результати аналізів і загальний стан здоров’я жінки, рекомендує найбільш підходящі препарати та їх дозування.

Вітамін A

Необхідний для нормального розвитку плаценти, а також для формування зорових пігментів у плода. Важливо не допускати надлишку вітаміну в організмі жінки при плануванні вагітності, оскільки у цьому випадку він може нанести шкоду. Наприклад, стати причиною вад розвитку плода і викидня.

Вітамін D

Забезпечує нормальну роботу жіночої репродуктивної системи, сприяє нормальному розвитку скелета плода. Перевищення кількості цього вітаміну в організмі може завдати шкоди.

Вітамін E

Нормальний рівень цієї вітамінної сполуки є профілактикою викидня. Однак важливо не перевищувати рекомендовану дозу споживання, оскільки це загрожує негативними наслідками.

Фолієва кислота

Зазвичай вона присутня в списку вітамінів при плануванні вагітності, оскільки дає змогу запобігти дефектам нервової трубки у плода.

Йод

Бере участь в обмінних процесах в організмі, важливий для нормального розвитку кістково-м’язової і нервової системи плода.

Лютеїн

Важливий для розвитку мозку і органів зору майбутньої дитини. Він інтенсивно витрачається під час лактації, тому приймати його потрібно і після пологів.

Магній

Входить до складу вітамінів, які призначають при плануванні вагітності. Він регулює скорочувальну функцію матки, попереджає вроджені патології плода та викидні. Магній впливає на процес пологів і лактацію.

Кальцій

Є основою для формування кісткової тканини і м’язів плода, забезпечує нормальну роботу нервової та серцево-судинної системи.

Щоб дізнатися, які вітаміни при плануванні вагітності вам необхідні, потрібно отримати консультацію репродуктолога, акушера-гінеколога і здати аналізи. Записатися на прийом до фахівця можна в нашій клініці. Аналізи зручно здавати в нашому маніпуляційному кабінеті.

Плануйте вагітність правильно, щоб вона протікала легко і завершилася народженням здорового малюка!

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

На конгресі Американського товариства репродуктивної медицини (ASRM) були представлені результати трьох досліджень, які підтверджують те,

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email