До такого висновку прийшла група дослідників на чолі з доктором Джонатаном Ремсі, урологом-консультантом в Imperial College Healthcare (Лондон), яка представила результати дослідження на 34-му щорічному Конгресі Європейської асоціації урологів.
У дослідженні взяли участь фертильні чоловіки і чоловіки з діагнозом «безпліддя». У них були взяті зразки сперматозоїдів з еякуляту, а також зразки, отримані під час біопсії яєчка.
Аналіз показав, що ДНК сперматозоїдів, отриманих методом біопсії з яєчок безплідних чоловіків, була нормальною, як і ДНК сперматозоїдів фертильних чоловіків. Коли вчені вивчили еякулювану сперму, ступінь пошкодження ДНК сперматозоїдів була набагато вище у безплідних чоловіків (40 %), ніж у фертильних (приблизно 15 %). По суті, ДНК сперматозоїдів, отриманих безпосередньо з яєчок безплідних чоловіків, була такою ж здоровою, як ДНК сперматозоїдів в еякуляті фертильних чоловіків.
Джонатан Ремсі зробив висновок про те, що значна частина пошкоджень ДНК в сперматозоїдах виникає при їхньому проходженні по чоловічому репродуктивному тракту (від яєчка до еякуляції). Це ушкодження викликане оксидативним стресом, який може стати причиною розривів ДНК сперматозоїдів.
Він зазначив, що це оксидативне пошкодження може відбутися через погане харчування, куріння або сидячій спосіб життя. Люди з такими захворюваннями, як цукровий діабет 2 типу та хвороба Крона, також можуть мати більш високу ймовірність впливу оксидативного стресу на ДНК сперматозоїдів.