Діагностика невиношування вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Статистика говорить про те, що кожна п’ята вагітність може завершитися викиднем. Це стає важким випробуванням для подружжя, але не повинно змушувати пару опускати руки. Щоб з’ясувати причину невиношування вагітності, необхідно провести додаткову діагностику. Її результати дозволять вжити заходів щодо профілактики викидня в майбутньому.

Які аналізи і дослідження необхідні при невиношуванні вагітності

Після перенесеного викидня важливо встановити причину того, що сталося. Вона може бути пов’язана зі змінами з боку ембріона або плода, а також з проблемами в організмі матері (гормональні порушення, інфекції, генетична схильність).

При підозрі на викидень акушер-гінеколог проводить гінекологічний огляд, виконує ультразвукову діагностику органів малого тазу жінки. З метою виявлення причин невиношування вагітності можуть призначатися різні тести. Окрім того, пацієнтку можуть направити на гістероскопію.

Також може знадобитися консультація генетика і генетичне обстеження пари. У цьому випадку діагностика невиношування вагітності включає у себе каріотипування жінки та чоловіка і, по можливості, проводиться генетичне дослідження абортивного матеріалу.

Лабораторні дослідження для жінки зазвичай передбачають:

  • загальний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • дослідження системи згортання крові;
  • оцінку функцій печінки;
  • гормональні тести;
  • аналізи на інфекції;
  • аналізи на антифосфоліпідний синдром.

Що стосується генетичних тестів при невиношуванні вагітності, то список таких досліджень складає лікар генетик. Наприклад, фахівець може порекомендувати генетичну діагностику системи гемостазу, визначення дисфункції ендотелію, аналіз генів факторів росту, пошук генетичних мутацій, що відповідають за метаболізм гормонів тощо.

За результатами діагностики лікар пропонує заходи щодо профілактики невиношування вагітності у майбутньому які можуть включати як медикаментозне або хірургічне лікування, так і зміцнення здоров’я, відмову від шкідливих звичок.

Репродуктологи, акушери-гінекологи клініки «Айвімед» допомагають парам з викиднями в анамнезі з’ясувати причини такої проблеми і пропонують шляхи її подолання. Щоб отримати консультацію фахівця, записуйтеся на прийом. Для цього заповніть форму для запису, яка знаходиться в розділі «Контакти».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Вчені одного з найбільших університетів Данії провели дослідження, яке показало залежність між вагою тіла матері

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email