ГРВІ та вагітність

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

ГРВІ при вагітності: що потрібно знати майбутній мамі? Гострі респіраторні вірусні інфекції частіше вражають дихальні шляхи, викликаючи запалення слизової оболонки носа, горла, бронхів, легенів. Захворюваність носить сезонний характер, зростає в осінньо-зимовий період.

Особливості протікання ГРВІ при вагітності

Період виношування дитини для жінки супроводжується підвищеними ризиками зараження вірусними інфекціями, а також більш високою ймовірністю важкого перебігу хвороби і розвитку ускладнень. Це пов’язано з тимчасовим зниженням захисних функцій імунітету. Збудниками вірусної інфекції можуть бути риновіруси, грип, парагрип, реовірус, аденовірус і тощо.

Щоб дізнатися, як лікувати ГРВІ при вагітності, необхідно обов’язково звертатися до лікаря. До терапевта потрібно записатися у разі:

  • підвищення температури тіла до 38 градусів і вище;
  • ознобу, пітливості;
  • загальної слабкості, головного болю, болю в суглобах і м’язах;
  • нудоти, блювоти;
  • кашлю (сухого або вологого);
  • набряку слизової носа.

Як лікувати ГРВІ при вагітності

Для підтвердження діагнозу лікар може направити вагітну на аналіз крові, дослідження мазка з носа і зіву, також призначити аналізи на ХГЛ і АФП, щоб оцінити стан плода. Терапія ГРВІ на ранніх термінах вагітності, у другому і третьому триместрі розробляється індивідуально і є комплексною.

Лікування переважно симптоматичне. Лікар прописує препарати від температури, нежитю, кашлю, безпечні для організму вагітної і плода. Крім того, проводиться профілактика загрози плацентарної недостатності, переривання вагітності, внутрішньоутробного інфікування плода.

У чому небезпека ГРВІ для майбутньої дитини?

Вірусна інфекція негативно впливає на гормональний фон і здатна призводити до порушення архітектури плаценти, внаслідок чого погіршуються її функції. Грип може спровокувати затримки в розвитку плода і навіть викликати його загибель. Віруси можуть привести до порушення цілісності амніотичної мембрани, передчасних пологів, народження недоношеної дитини, дефіциту ваги немовляти. ГРВІ у матері під час вагітності може стати причиною порушень функцій дихальної системи у дитини, вад серцево-судинної системи, порушень психоневрологічного розвитку.

Проконсультуватися з приводу профілактики та лікування ГРВІ у вагітних можна у досвідчених акушерів-гінекологів клініки «Айвімед». Крім того, в клініці пропонуються програми ведення вагітності, які допоможуть майбутній мамі бути спокійною і впевненою протягом усього періоду виношування дитини.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email