Базальна температура не тільки дозволяє точно визначити день овуляції, а й допомагає дізнатися про настання вагітності. Багато жінок використовують графік її зміни для визначення оптимального часу зачаття дитини.
Що таке базальна температура
Базальна температура – це температура тіла людини, що знаходиться у стані спокою. Тому її рекомендують вимірювати вранці, до того, як жінка встає з ліжка. Для цього необхідно використовувати один і той же градусник. Для визначення базальної температури можуть застосовуватися оральний і вагінальний варіанти. Але найбільш поширений — ректальний, коли термометр вводиться в задній прохід.
Яка повинна бути базальна температура
У жінки відбуваються зміни в організмі протягом усього менструального циклу. У першій фазі температура знаходиться на рівні 36,4-36,7 градусів. В середині циклу вона зростає. Базальна температура при овуляції досягає 37-37,2 градусів і зберігається на такому рівні протягом наступних 12-16 днів. Напередодні менструації вона різко знижується до 36,4-36,7 градусів.
Наведені цифри є орієнтовними. Для того щоб отримати точне уявлення про час овуляції, необхідно щодня протягом не менше 3 менструальних циклів проводити вимірювання. Отриманий температурний графік необхідно обговорити з гінекологом.
Базальна температура при вагітності
З настанням вагітності базальна температура може утримуватись в межах 37-37,5°C. Це обумовлено підвищенням рівня прогестерону та не є небезпечним для здоров’я майбутньої мами. Високий показник залишається стабільним до кінця першого триместру.
За це відповідає гормон прогестерон. До зачаття він виробляється жовтим тілом, а з 16 тижня виношування дитини — плацентою.
Підвищення базальної температури не обов’язково відбувається на ранніх термінах вагітності. Вона може підвищитися при запальних захворюваннях органів малого таза, застуді, після вживання алкоголю.
Отримати консультацію з приводу вимірювання та інтерпретації базальної температури можна на прийомі акушера-гінеколога в клініці «Айвімед».