Прееклампсія. Еклампсія

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Прееклампсія — патологічний стан, що супроводжується артеріальною гіпертензією і протеїнурією (підвищений вміст білка в сечі). Розвивається як ускладнення в другій половині вагітності. Може також супроводжуватися набряками, нудотою, блювотою, болем у животі, головним болем тощо.

Еклампсія — захворювання, яке може розвинутися в період виношування дитини і після пологів. При цьому у жінки можуть траплятися судоми, а артеріальний тиск досягає рівня, небезпечного для життя матері і плода.

Чому розвивається прееклампсія при вагітності?

У число факторів ризику розвитку цього порушення входять хронічна гіпертензія, діабет, ожиріння у жінки, а також захворювання, які можуть призвести до гіперплацентаціі і розвитку великої плаценти.

Прееклампсія може мати легкий чи важкий ступень. Про важку формі говорять, коли присутня одна або кілька таких патологій: важка гіпертензія, виражена протеїнурія, органна недостатність у вагітної. За тривалістю появи патологія може бути ранньою (до 34 тижнів) і пізньою (після 34 тижнів).

Еклампсія у вагітних: можливі причини

Точні причини виникнення цієї патології до теперішнього часу не визначені. Факторами ризику вважаються: вік вагітної 40 років і старше, важка еклампсія/прееклампсія в сімейному анамнезі або під час попередньої вагітності, багатоплідність, ожиріння, артеріальна гіпертензія, важкі соматичні патології (цукровий діабет, серцево-судинні хвороби, захворювання нирок). Вважається, що захворювання пов’язане з генетичними факторами, тромбофілією, екстрагенітальною патологією та інфекціями.

Основний клінічний симптом еклампсії у вагітних, породіль і жінок в післяпологовий період — судоми, які нагадують епілептичний припадок. Крім того, спостерігається набряклість, підвищений артеріальний тиск, в сечі підвищується рівень білка.

Прееклампсія вагітних: діагностика

Діагноз ставиться на підставі даних обстеження жінки. Систолічний тиск вище 140 мм рт. ст. і діастолічний вище 90 мм рт. ст., рівень білку в сечі вище 0,3 г/л, виявлені на скринінгу, є свідченнями наявності прееклампсії. Крім цього патологічний стан може супроводжуватися зменшенням об’єму сечі, набряками, ціанозом, болем в епігастрії, проблемами в роботі печінки, неврологічними і зоровими порушеннями тощо.

Діагностика еклампсії

Важливо диференціювати це порушення від епілепсії та інших судомних розладів (наприклад, енцефаліту, менінгіту, гострого порушення мозкового кровообігу). Основна ознака еклампсії — генералізовані тоніко-клонічні судоми, що супроводжуються втратою свідомості.

Під час нападу жінка може впасти і отримати травму, прикусити язика. Вагітна може загинути через асфіксію, набряк легенів, крововиливи в мозок, плід може постраждати від гострої гіпоксії.

Досвідчені акушери-гінекологи клініки «Айвімед» зможуть оцінити ризик прееклампсії, запропонують заходи профілактики та лікування гестозу та інших ускладнень. Щоб скористатися послугою ведення вагітності, зателефонуйте за вказаним в «Контактах» номером.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email