Заборони під час вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Що можна і чого не можна під час вагітності — ці питання хвилюють всіх без винятку майбутніх мам, адже тепер вони несуть відповідальність не тільки за себе, але й за маленьке життя, яке розвивається всередині. Обговорити всі ці аспекти жінці необхідно з акушером-гінекологом. Однак існує і ряд загальних рекомендацій, які корисно буде дізнатися вагітній або жінці, що планує завагітніти.

Що не можна робити під час вагітності?

В ідеалі переглянути свій спосіб життя і харчування необхідно за 3 місяці до зачаття дитини. Організм жінки повинен бути готовий до зародження нового життя і виношування малюка. Тому подальші рекомендації справедливі, як для плануючих зачаття, так і для вагітних.

Заборони під час вагітності стосуються, в першу чергу, шкідливих звичок. Мова про куріння, вживання спиртного тощо. Нікотин і алкоголь вкрай негативно відбиваються на стані вагітної, можуть призвести до ускладнень, аж до втрати дитини.

Якщо запитати лікарів про те, що не можна робити під час вагітності, вони дадуть відповідь: «Нервувати». Стреси і емоційні потрясіння вкрай небажані для майбутніх мам. Якщо уникнути ситуацій, що викликають нервове перенапруження, неможливо, варто задуматися про методи самодопомоги (медитації, відпочинок) або звернутися до психотерапевта.

Заборони під час вагітності включають безконтрольний прийом ліків. Багато препаратів протипоказані вагітним, тому потрібно бути особливо уважними в період виношування дитини. Якщо жінка страждає на хронічні захворювання і змушена постійно пити ліки, то необхідно проконсультуватися з лікарем щодо можливості подальшого застосування таких медикаментозних засобів або заміни їх більш щадні і безпечні для плоду, що розвивається.

Майбутнім мамам також рекомендується уникати контакту з побутовою хімією (особливо вдихання випарів побутових хімікатів). Також потрібно враховувати наявність електромагнітного випромінювання від гаджетів і комп’ютерів, яке негативно відбивається на розвитку плоду.

Раціон харчування вагітних повинен бути здоровим. У ньому мають бути присутні білкові продукти, овочі та фрукти. Що не можна їсти під час вагітності, краще обговорити з лікарем, що спостерігає жінку. Як правило, жорстких обмежень немає, проте фахівці радять відмовитися від продуктів з барвниками, консервантами тощо. Також не радять зловживати солоними стравами і закусками.

У клініці «Айвімед» можна скористатися послугою ведення вагітності. Вагітних спостерігають досвідчені акушери-гінекологи, які зрозуміло і докладно розкажуть про те, що не можна під час вагітності, а що можна.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email