Інфекції і вагітність

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Інфекції, в тому числі ті, що передаються статевим шляхом, можуть викликати серйозні ускладнення під час вагітності. Зараження плода, передчасні пологи і мертвонародження — небезпечні наслідки інфекційних захворювань у майбутньої мами.

Чому важливо здавати аналізи на інфекції при плануванні вагітності?

Багато інфекційних захворювань і хвороб, що передаються статевим шляхом, протікають безсимптомно. Без належного лікування вони можуть стати перешкодою на шляху до материнства та батьківства.

Наприклад, хламідіоз може викликати запалення і спайки маткових труб, що призводить до порушення їх прохідності і перешкоджає настанню вагітності. У чоловіків ця інфекція є однією з причин простатиту. Уреплазмоз і трихомоніаз призводять до запалення статевих органів з порушенням репродуктивної функції незалежно від статі людини.

Коли вагітність не настає більше року, жінка звертається до лікаря і проходить комплексне обстеження, що включає і аналізи на ІПСШ. У разі виявлення захворювань пацієнтка отримує лікування, яке допомагає позбутися від вогнищ хвороби і запобігти ускладненням через статеві інфекцій при вагітності.

Найбільш небезпечними для здоров’я майбутньої матері та її дитини вважаються: хламідіоз, гонорея, цитомегаловірус, герпес, сифіліс, трихомоніаз, кандидоз. Інфекції під час вагітності можуть викликати викидні, передчасні пологи, мертвонародження, патології плаценти, вроджені аномалії у плода. Можлива передача інфекційних хвороб дитині через плаценту в період внутрішньоутробного розвитку. Зараження також може відбутися під час пологів і в період лактації.

Профілактика інфекцій під час вагітності

Зараження ІПСШ при виношування дитини або загострення таких хвороб під час вагітності становлять велику небезпеку для плода, особливо на ранніх термінах. З метою профілактики подібних ситуацій рекомендується:

  1. Регулярно відвідувати гінеколога для профілактичних оглядів, здавати мазки. Записуватися на огляд в терміновому порядку при появі симптомів запалень в статевій системі.
  2. При плануванні вагітності здати аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом та TORCH-інфекції.
  3. У разі виявлення інфекційного захворювання у одного з подружжя обов’язково пройти спільне лікування.
  4. Для профілактики статевих інфекцій при вагітності користуватися презервативом.
  5. Здавати аналізи на ІПСШ під час виношування і грудного вигодовування дитини.

У клініці «Айвімед» приймають репродуктологи, акушери-гінекологи, які надають допомогу в підготовці до вагітності. Досвідчені лікарі направлять тільки на потрібні дослідження і за їх результатами запропонують щадний і ефективний план лікування інфекцій, щоб вагітність протікала легко і завершилася народженням здорової дитини.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email