Видалення поліпа в ендометрії матки

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Поліп в матці — це розростання тканини ендометрію, що має вигляд округлого тіла на ніжці. Зустрічається в 25 % випадків гіперплазії ендометрію. Поліпи можуть бути одиничними і множинними. Близько 2-5 % з них схильні до перетворення в злоякісні утворення.

Причини і симптоми поліпів в матці

Розростання ендометрію може бути пов’язане з гормональними порушеннями, хронічними інфекціями, травматичними ушкодженнями (наприклад, при аборті). Поліпи шийки матки частіше з’являються у жінок, які народили (у зв’язку з родовими травмами), а також у жінок в пременопаузальному періоді.

Такі утворення можуть розвиватися безсимптомно, але й можуть проявляти себе порушеннями менструального циклу, ациклічними вагінальними кровотечами, болями внизу живота і болями під час статевого акту, рясними рідкими виділеннями з піхви. Крім того, поліпи матки можуть викликати труднощі із зачаттям дитини.

Виявити захворювання дозволяє трансвагінальне УЗД, цитологічне і гістологічне дослідження, а також гістероскопія.

Як відбувається видалення поліпа в матці?

Основний метод лікування такої патології — поліпектомія. Це операція прицільного видалення поліпа в ендометрії матки. Попередньо може проводитися корекція гормональних порушень. Якщо після цього поліпи в матці не зникають, то пацієнтку направляють на малоінвазивне втручання — гістерорезектоскопію.

Прямими показаннями до видалення поліпів у матці вважаються:

  • відсутність ефекту медикаментозного лікування;
  • середній і великий розмір поліпа;
  • збільшення утворень в розмірах і зростання їх кількості;
  • насторожуюча гістологічна картина (злоякісне переродження поліпа);
  • вік пацієнтки 40 років і старше.

Видалення поліпів в ендометрії матки або її шийці проводиться за допомогою гістерорезектоскопії. Це малоінвазивна операція, яка проводиться під загальним наркозом. За допомогою гістероскопу — пристрою з джерелом світла і камерою, що передає зображення на монітор, лікар ретельно оцінює стан ендометрію і прицільно видаляє утворення. Отримані зразки тканини відправляються на гістологічне дослідження, яке допоможе дізнатися їх природу.

Гістерорезектоскопія як спосіб видалення поліпів у матці має ряд переваг, в тому числі мінімальну травматичність, можливість оцінки стану ендометрію реальному часі і точність всіх маніпуляцій. Госпіталізація після операції не потрібна, пацієнтка відпочиває 3-4 години в палаті, а потім може відправлятися додому. Протягом наступного місяця жінці показаний щадний режим і статевий спокій.

У клініці «Айвімед» видалення поліпів в ендометрії матки проводить лікар з 20-річним досвідом у оперативної гінекології. Під час операції використовується гістероскоп Olympus з 20-кратним збільшенням і діаметром всього 5 мм. Зразки вилученої тканини відправляються на гістологічне дослідження.

Видалення поліпа в матці в клініці «Айвімед» — це точна, ефективна, безпечна операція, яка проходить без болю і ускладнень. Детальніше дізнатися про гістерорезектоскопіїю ви можете на нашому сайті.

 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email