БЕЗОПЛАТНЕ
ЕКЗ від НСЗУ

ГАРЯЧА ЛІНІЯ
0 800 351 491

БЕЗОПЛАТНЕ
ЕКЗ від НСЗУ

ГАРЯЧА ЛІНІЯ
0 800 351 491

Ведення вагітності при діабеті

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Проблема цукрового діабету при вагітності перебуває у центрі уваги лікарів акушерів-гінекологів, ендокринологів та неонатологів, оскільки дане захворювання пов’язано з великою ймовірністю акушерських та неонатальних ускладнень, а також з негативними наслідками для здоров’я матері і дитини.

У 1 % жінок зустрічається порушення вуглеводного обміну, пов’язане з абсолютним або відносним дефіцитом інсуліну. У 2-5 % вагітних цукровий діабет розвивається на перших етапах виношування дитини і називається гестаційним. Незалежно від часу виникнення захворювання, такі пацієнтки потребують контролю рівня цукру в крові і особливо ретельного лікарського спостереження.

Особливості ведення вагітності при цукровому діабеті

Вкрай важливими принципами спостереження за вагітними з порушеннями вуглеводного обміну є наступні:

  • стабільна компенсація цукрового діабету при вагітності, яка передбачає нормалізацію рівня глюкози в крові до 3,3-4,4 ммоль/л натщесерце і не більше 6,7 ммоль/л через 2 години після їжі;
  • ретельний метаболічний контроль;
  • дотримання дієти (1600-2000 ккал, 55 % — вуглеводи, 30 % — жири, 15 % — білки);
  • ретельна профілактика і своєчасна корекція акушерських порушень.

Правильне ведення вагітності при діабеті дозволить звести до мінімуму ризики для здоров’я матері: пізній гестоз, багатоводдя, прогресування судинних ускладнень, гіпоглікемія, кетоацидоз. А також скоротить ймовірність вроджених вад, неонатальних ускладнень, розвитку цукрового діабету 1 типу протягом життя у дитини.

Вкрай важливо проводити регулярний контроль динаміки ваги тіла і артеріального тиску у майбутньої мами. Жінці необхідно регулярно здавати аналізи крові і сечі і ретельно дотримуватися всіх лікарських рекомендацій.

Важливі моменти ведення вагітності при цукровому діабеті

Жінкам-діабетикам рекомендується з усією серйозністю підходити до планування зачаття. Для цього необхідно звернутися до фахівця — репродуктолога, акушера-гінеколога, отримати консультацію ендокринолога.

За 3-4 місяці до зачаття важливо досягти ідеальної компенсації діабету. Потрібно контролювати рівень артеріального тиску, здати аналізи на гормони щитоподібної залози. Якщо жінка страждає на нефропатію, ретинопатію, необхідно отримати лікування. Також вкрай важливо відмовитися від куріння.

Ведення вагітності при цукровому діабеті передбачає:

  • дотримання адекватної дієти;
  • застосування препаратів інсуліну (порядок і дозування визначає лікар);
  • контроль кетонурії, рівня глікованого гемоглобіну;
  • прийом фолієвої кислоти (режим і дозування визначає лікар);
  • огляд у офтальмолога (1 раз в триместр);
  • спостереження у акушера-гінеколога, ендокринолога або діабетолога.

Веденням вагітності, в тому числі при діабеті, займаються фахівці клініки «Айвімед». Якщо Ви страждаєте порушеннями вуглеводного обміну, Ви можете записатися на прийом до акушера-гінеколога, терапевта-ендокринолога, щоб проконсультуватися з приводу планування зачаття дитини або спостереження під час виношування малюка.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email