Норма тестостерону у чоловіків

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Яка норма тестостерону у чоловіків, коли потрібно здавати аналіз на цей гормон? Що значить «загальний» і «вільний» тестостерон? На що впливає цей гормон?

Тестостерон не тільки відповідає за лібідо і репродуктивну функцію чоловіка, а й відіграє важливу роль у розвитку кісткової і м’язової тканини. Гормон виробляється лейдиговськими клітинами ендокринної тканини, яка присутня в чоловічих яєчках. Його рівень залежить від віку чоловіка, його фізичної активності, способу життя, ліків, які він приймає.

Загальний тестостерон включає в себе вільний (не зв’язаний з білками крові) і гормон, що зв’язує статеві гормони. Лікар уролог, андролог визначає, який саме аналіз необхідно здати конкретному чоловікові, виходячи зі скарг і результатів огляду.

Тестостерон і його норма у чоловіків за віком

У різних лабораторіях референтні значення можуть відрізнятися, тому для моніторингу динаміки цього гормону потрібно здавати аналізи в одній і тій же лабораторії. Що стосується загального тестостерону, то нормою для хлопчиків 15-16 років вважається 5-29,2 нмоль/л. Для чоловіків 16-21 року — 4,10-32,92 нмоль/л, 21-50 років — 5,72-26,14 нмоль/л. А у осіб старше 50 років — 3-27,35 нмоль/л. Норма вільного тестостерону у чоловіків становить в 13-18 років 1,4-48,2 пг/мл, після 19 років — 15-50 пг/мл.

Коли потрібно здавати аналіз?

Визначати рівень тестостерону у чоловіків і співвідносити його з нормою необхідно в разі наявності скарг або показань. Направлення на дослідження повинен давати фахівець — уролог, андролог. Він же інтерпретує результати обстеження і призначає лікування, якщо воно потрібне.

Дослідження рівня загального тестостерону можуть призначати у разі:

  • зниження статевого потягу;
  • труднощів із зачаттям дитини (при підозрі на чоловіче безпліддя);
  • еректильної дисфункції;
  • новоутворень в яєчках;
  • захворювань гіпоталамуса, гіпофіза.

Аналіз на вільний тестостерон рекомендують при:

  • порушеннях ерекції;
  • підозрі на настання андропаузи;
  • хронічному запаленні передміхурової залози;
  • остеопорозі тощо.

У клініці «Айвімед» приймає досвідчений уролог, який займається питаннями чоловічого здоров’я, а також діагностикою та лікуванням безпліддя у чоловіків. Здати аналізи на тестостерон можна в маніпуляційному кабінеті. Результати автоматично приходять до лікаря. Вам не потрібно йти за ними в лабораторію.

Щоб дізнатися більше і записатися на прийом, зателефонуйте за телефоном, вказаним в розділі «Контакти».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email