Ендометріоз

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Доброякісне патологічне змінення з розростанням тканин структурно та функціонально схожих з ендометрієм поза слизовою оболонкою матки називається ендометріозом. Відгуки лікарів свідчать про високу ймовірність того, що причиною безпліддя у жінок може стати ендометріоз, виявлений у кожної п’ятої пацієнтки, коли вона скаржиться на постійні болі в області таза.

Загальні ознаки

Якщо ендометрій чутливий до впливу гормональних змін щомісяця, виникає кровотеча, аналогічна явищам в основній тканині матки. При наявності ендометріозу спостерігають невеликі кровотечі, а також появу зростань, спаєк, неоваскуляризацію, запалення.

До основних ознак, спостережуваних при захворюванні, відносяться:

  • болі перед та після менструації;
  • порушення циклу;
  • біль при статевому акті;
  • безпліддя.

При ендометріозі матки лікування потрібне майже кожній десятій жінці, яка звернулася до лікаря. Хвороба характеризується наявністю гормонально-залежного стану, у зв’язку з чим частіше зустрічається в репродуктивний період.

Точна причина виникнення хвороби невідома. Висувається декілька припущень, пов’язаних з розвитком ретроградної менструації, дисфункцією імунної природи, метаплазією та генетикою, однак усі теорії недостатньо повно пояснюють джерело хвороби. До числа найбільш популярних версій ендометріозу за відгуками лікарів відноситься відхилення в ембріональному розвитку з розміщенням клітин ендометрія разом з кровотоком і лімфою.

Форми захворювання

Лікарі, що лікують ендометріоз, вирізняють різні форми захворювання:

  • Ураження статевих органів, органів черевної порожнини малого тазу.
  • Екстрагенітальний ендометріоз з розширенням тканин далі, за статеві органи з ураженням кишеівника, шлунка, сечовидільної системи, легень.
  • Комбінований ендометріоз, що включає комплексні ураження статевої системи та поза її межами.

У зв’язку з відсутністю чіткого розуміння джерела виникнення ендометріозу, не існує єдиного рішення, яке дозволило б гарантувати повне виліковування. Особливість лікування ендометріозу пов’язана з залежністю від кожного конкретного випадку.

Мета та методи лікування ендометріозу

Лікування ендометріозу в клініці буде проводитися з полегшенням симптомів, підвищенням ймовірності вагітності, максимальним відстроченням і зменшенням дискомфортних проявів.

Сучасні методи лікування хвороби передбачають застосування хірургічних, медикаментозних і комбінованих схем.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email