Куріння і безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи може розвинутися безпліддя від куріння, як нікотин впливає на репродуктивну функцію у чоловіків та жінок? Цю шкідливу звичку пов’язують з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань і хвороб дихальних шляхів. Але чи існує залежність між курінням і безпліддям? Дослідження показують, що такий зв’язок є.

Як пов’язані куріння і безпліддя?

Серед наслідків тютюнопаління для чоловічого організму потрібно відзначити наступні:

  • погіршення кровообігу органів малого тазу;
  • порушення процесу сперматогенезу;
  • зниження лібідо і погіршення ерекції.

Все це знижує шанси чоловіка на успішне зачаття дитини.

На здоров’ї жінки куріння відбивається таким чином:

  • порушується кровопостачання статевих органів;
  • розвиваються гормональні дисфункції;
  • погіршується лібідо;
  • в 2 рази зростає ризик раннього клімаксу;
  • підвищується ймовірність розвитку безпліддя;
  • збільшуються ризики виникнення онкологічних захворювань.

Куріння та безпліддя у жінок

Нікотин має украй несприятливий вплив на жіноче здоров’я. У жінок, що палять, оваріальний резерв виснажується швидше, а це означає, що вичерпується кількість яйцеклітин, потенційно готових до запліднення. Менопауза у жінок-курців настає раніше, ніж у некурящих. Підвищений ризик передчасної менопаузи характерний для тих, хто викурює 10 і більше сигарет на день.

Жінки, які курять, мають труднощі із зачаттям дитини. Навіть при проходженні лікування з використанням допоміжних репродуктивних технологій шанси на настання вагітності у таких пацієнток нижче.

Якщо майбутня мати курить під час вагітності, це загрожує змінами в зростанні і розвитку дитини, а також віддаленими наслідками психологічного і поведінкового характеру. Більш того, у синів матерів, які курили, спостерігається зменшення розмірів яєчок і погіршення якості сперми, серед них також частіше зустрічаються випадки крипторхізму.

Куріння і безпліддя у чоловіків

Нікотин завдає шкоди чоловічій репродуктивній системі. Під час куріння в організм потрапляє речовина під назвою бензопірен, яка провокує мутації в ДНК.

У сперматозоїдах чоловіків, які палять, частіше виявляється дисомія хромосом. Ланцюги ДНК репродуктивних клітин у чоловіків-курців більш чутливі до кислотоіндукованої денатурації і мають більшу кількість розривів. Крім того, сперматозоїди можуть мати порушення цілісності мембрани.

Фахівці клініки «Айвімед» займаються діагностикою та лікуванням безпліддя. Якщо у вас є питання, ви можете записатися на консультацію і дізнатися, як підвищити шанси на настання довгоочікуваної вагітності.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Медичний центр «IVMED» запровадив патріотичну ініціативу зі збереження репродуктивних клітин бійців ЗСУ Медичний центр лікування

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email