Вагітність після викидня

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи можлива успішна вагітність після завмерлої вагітності — серйозне питання, яке вимагає індивідуального рішення. Після викидня жінку турбує, чому це сталося, коли можна планувати зачаття, і що можна зробити, щоб воно було успішним.

Можливі причини самовільного переривання вагітності

Завмерла вагітність є рідкісним типом невиношування, при якому організм матері не може розпізнати, що настала загибель плода. Плацента не перестає виділяти гормони, тому жінка продовжує відчувати ознаки вагітності.

Основною причиною такої ситуації є хромосомна аномалія у плода. Вона призводить до гальмування процесу розвитку ембріона, і в кінцевому підсумку викликає його загибель. Така ситуація відбувається в 1 випадку зі 100. Більшість таких викиднів трапляється на терміні до 12 тижнів.

Завмерла вагітність виявляється в ході регулярних оглядів вагітної. Наприклад, на УЗД лікар може побачити недорозвинений плід, або доплерографія покаже відсутність серцебиття. Завмерла вагітність, як правило, не проявляє себе. Однак жінка може помітити кров’янисті виділення з піхви.

Як планувати вагітність після викидня

Фізично зачаття можливе в наступному циклі, проте, акушери-гінекологи рекомендують не поспішати, а пройти обстеження і підготуватися. Щоб вагітність після викидня була успішною, необхідно обов’язково здати аналізи.

Дослідження крові допоможуть виявити проблеми в імунній чи ендокринній системі. Тести на хромосомні порушення дозволять з’ясувати, чи стали генетичні патології причиною самовільного аборту. При необхідності лікар може направити жінку на ультразвукове дослідження, гістероскопію, гістеросальпінгографію тощо.

Коли пара замислюється про повторну вагітність після завмерлої вагітності, гінекологи рекомендують утриматися від статевого життя протягом 2-6 тижнів. Менструальний цикл повинен відновитися протягом цього періоду. Якщо проводився штучний аборт (вишкрібання матки), то також потрібен час на відновлення.

Настання вагітності після завмерлої через півроку вважається оптимальним, якщо у жінки не було ніяких ускладнень. Однак, це загальна рекомендація. Точно визначитися з найкращим часом для зачаття допоможе акушер-гінеколог, що спостерігає жінку.

Планування вагітності включає стандартну підготовку (обстеження обох з подружжя). Крім цього, необхідно враховувати причину викидня і вжити заходів з профілактики, якщо це можливо.

У клініці «Айвімед» можна проконсультуватися з досвідченими акушерами-гінекологами, репродуктологами, генетиками, пройти обстеження, щоб з’ясувати, чому стався викидень, а також дізнатися, як після цього планувати вагітність. Щоб записатися на прийом, скористайтеся формою в розділі контактів.

Крім того, в клініці ви можете вибрати програму ведення вагітності. Досвідчені акушери-гінекологи будуть уважно спостерігати за станом вагітної та плода, вживатимуть всіх необхідних заходів для того, щоб виношування було комфортним і безпечним.

 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Ядерний перенос (ЯП) — це новий підхід у лікуванні безпліддя, який полягає в перенесенні ядерного матеріалу пацієнта в цитоплазму донорської яйцеклітини.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email