ЕКЗ в пізньому віці

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи варто робити ЕКЗ після 40 років? Які особливості ведення пар в старшому репродуктивному віці? Чому в деяких випадках варто скористатися донорським матеріалом?

Особливості ЕКЗ в пізньому віці

Найбільш сприятливим для зачаття вважається вік жінки від 18-20 років до 30-35 років. Це пов’язано як з оваріальним резервом яєчників, так і з загальносоматичним станом здоров’я. З віком запас яйцеклітин виснажується, крім того, у жінки накопичуються захворювання, в тому числі й хронічні, які знижують шанси на зачаття дитини. Природна вагітність після 40-45 років є скоріше винятком, ніж варіантом норми.

Завдяки розвитку репродуктивної медицини жінка може стати мамою навіть в старшому віці. Вагітність після 40 років після ЕКЗ — це не міф, а реальність. Успіх циклу екстракорпорального запліднення залежить від віку подружжя, стану оваріального резерву жінки, наявності у неї захворювань, а також від компетентності лікарів, ембріологів і оснащеності клініки, в якій пара проходить лікування.

При виборі програми ЕКЗ для подружжя після 40 років лікар репродуктолог прагне:

  • отримати максимальну кількість якісних яйцеклітин в одному циклі стимуляції;
  • забезпечити максимальну сприйнятливість ендометрію матки для підвищення ймовірності успішної імплантації ембріона;
  • мінімізувати потенційний негативний вплив на організм жінки проведених процедур в рамках програми екстракорпорального запліднення.

Вдале ЕКЗ після 40: зі своїми чи з донорськими клітинами?

Деяким парам старше 40-45 років можуть рекомендувати екстракорпоральне запліднення із застосуванням донорського матеріалу (яйцеклітин, сперматозоїдів). Донация може бути виходом при виснаженому оваріальному резерві у жінки, а також при азооспермії у чоловіка з неможливістю отримати репродуктивні клітини за допомогою біопсії яєчка.

Чому ефективність у ЕКЗ з донорськими клітинами після 40 років вище, ніж з власними клітинами пацієнтів:

  • можливість отримання більшої кількості ембріонів;
  • в результаті отримують ембріони більш високої якості;
  • шанси на вагітність вище через відсутність вікових генетичних змін в репродуктивних клітинах (для запліднення використовуються яйцеклітини та/або сперматозоїди молодих здорових людей).

Щоб ЕКЗ після 40 було вдале, необхідно проходити лікування у досвідченого лікаря репродуктолога в клініці з власною лабораторією ембріології, в якій застосовуються всі сучасні допоміжні репродуктивні технології. Саме такі фахівці і умови чекають на пацієнтів в клініці «Айвімед».

Записуйтеся на консультацію, щоб вибрати програму ЕКЗ для пар після 40 років.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email