Як проходить процедура ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт
что такое эко оплодотворение

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) — ефективний метод лікування безпліддя, який вже понад 40 років допомагає безплідним парам у всьому світі стати щасливими батьками. Це також і непростий шлях, який чоловік і жінка проходять разом і з підтримкою лікарів-спеціалістів — репродуктологів, гінекологів, урологів, генетиків, ембріологів.

Як проходить процедура ЕКЗ покроково?

Діагностика безпліддя

Не завжди відсутність вагітності протягом року регулярного статевого життя без контрацепції виявляється безпліддям. Труднощі із зачаттям можуть бути пов’язані з проблемами в організмі жінки та/або чоловіка, і вони зазвичай піддаються медикаментозній або хірургічній корекції.

Тому, перший крок — точна діагностика. Репродуктолог направляє подружжя на лабораторні аналізи, за необхідності — на інструментальні дослідження. За результатами діагностики лікар робить обґрунтований висновок щодо необхідності застосування допоміжних репродуктивних технологій, а саме ЕКЗ.

Підготовка до програми

ЕКЗ — це поетапний процес, і про те, як проходить процедура, лікар розповідає парі на прийомі в клініці. Чоловік і жінка мають розуміти, що таке лікування вимагає як фізичної, так і моральної підготовки.

Говорячи про те, як крок за кроком відбувається процедура ЕКЗ, потрібно також відзначити, що існує список обов’язкових аналізів і обстежень перед вступом до програми. Перелік таких досліджень чоловік і жінка отримують у свого лікаря-репродуктолога.

Стимуляція овуляції

Починаючи з цього етапу можна говорити про те, як відбувається сама процедура ЕКЗ. Щоб отримати достатню для запліднення кількість яйцеклітин, за допомогою медикаментів проводять стимуляцію суперовуляції у жінки. Тривалість цього етапу залежить від обраного лікарем протоколу стимуляції.

Пункція фолікулів

Яйцеклітини дозрівають в яєчниках всередині фолікулів. Дозрілі яйцеклітини потрібно забрати з організму до того, як вони вийдуть з фолікулів. Для цього проводять процедуру під назвою пункція фолікулів. Під час всіх маніпуляцій жінка знаходиться під наркозом, її стан контролює анестезіолог.

Запліднення яйцеклітин

Оскільки процедура ЕКЗ відбувається покроково, то після отримання і підготовки яйцеклітин і сперми подальший її етап протікає вже в лабораторії ембріології. Запліднення відбувається за допомогою методу ICSI в штучних умовах, наближених до організму жінки. Після чого ембріон протягом 5 днів розвивається в інкубаторі.

Перенесення ембріонів в матку

Після того, як пройдено цей важливий етап процедури ЕКЗ, і ембріони досягли стадії бластоцисти, відбувається їх перенесення в порожнину матки майбутньої мами. До перенесення можуть виконувати преімплантаційну генетичну діагностику, щоб відібрати генетично здорові ембріони. Доктор проводить ембріотрансфер з використанням гнучкого катетера і переносить 1-2 ембріона в матку.

Процедура безболісна і займає кілька хвилин. Після цього жінка деякий час відпочиває в палаті, а потім може відправлятися додому. Лікар обов’язково розповідає про те, як себе вести після перенесення, що можна робити, а що не можна, і коли потрібно робити тест і УЗД для підтвердження вагітності.

Контроль і підтримка вагітності

Для успішної імплантації ембріона в матці жінці можуть прописуватися спеціальні медикаменти. З 9-12 дня після перенесення можна починати вимірювати рівень ХГЧ. На УЗД для підтвердження вагітності жінку, як правило, запрошують на 21 день.

На прийомі репродуктолог нашої клініки більш детально розповість про те, як крок за кроком відбувається процедура ЕКЗ.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

До такого висновку прийшли дослідницька компанія Examen і клініка Lister Fertility Clinic у Лондоні. Нещодавно

Орхіт

Запалення яєчка у чоловіка — орхіт, розвивається найчастіше внаслідок перенесеної інфекції, наприклад, паротиту, грипу. Гостра

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email