Численні дослідження здоров’я населення, які проводилися в Австралії, показали, що австралійці, які зобов’язані своїм народженням застосування допоміжних репродуктивних технологій, так само здорові, як і люди, зачаті природним шляхом.
Дослідження, проведене Дитячим науково-дослідним інститутом Мердока спільно з професором Хадсонского інституту Робом Мак Лахланом і його співробітниками, являє собою найбільший в історії порівняльний аналіз стану здоров’я дорослих, зачатих за допомогою ДРТ, і дорослих, зачатих без медичного втручання.
У дослідженні взяли участь 193 особи у віці від 22 до 35 років, які народилися завдяки ДРТ. Вчені виявили, що в порівнянні з контрольною групою у них відсутні ознаки підвищеного ризику серцево-судинних захворювань, діабету, затримок росту, проблем з дихальною системою.
Цікаво, що у дорослих, які народилися завдяки використанню допоміжної репродуктивної технології ЕКЗ, показники якості життя виявилися вище, ніж у контрольної групи. Вони були більш впевнені в своїх фінансових можливостях, безпеці, були більш задоволені умовами проживання, ніж контрольна група.