Розрахувати дату овуляції

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Як дізнатися найбільш сприятливі дні для зачаття? Це одне з частих питань, яке задають жінки на прийомі у гінеколога чи репродуктолога. Розрахувати дату овуляції для вдалого зачаття можна декількома способами. Розглянемо найбільш часто використовувані з них.

Овуляція — це момент, коли розривається стінка домінантного фолікулу в яєчниках і зріла яйцеклітина, готова до запліднення, виходить назовні й потрапляє в маткову трубу. Тут вона повинна зустрітися зі сперматозоїдом, щоб настало зачаття.

Як розрахувати дату овуляції?

Календарний метод

Можна розрахувати дату овуляції за місячними. Для цього жінкам з регулярним циклом досить відрахувати 14 днів до початку чергової менструації. Це і буде днем ​​овуляції.

Якщо цикл не цілком стабільний, то потрібно провести аналіз за останні 3 місяці. Потім взяти тривалість самого короткого циклу (наприклад, 25 днів) і відняти від нього число 18. 25-18 = 7. Це буде початок періоду овуляції. Щоб визначити кінець цього періоду, потрібно взяти число днів найдовшого циклу (наприклад, 35) і відняти число 11. 35-11 = 24. Таким чином, найбільша ймовірність овуляції і, відповідно, зачаття припадає на 7-24 дні циклу.

Вимірювання базальної температури

Щоб розрахувати дату овуляції, необхідно протягом місяця щодня ректально вимірювати температуру тіла. У перший день циклу вона може становити 36,9 ° C. За кілька днів до овуляції — 36,2-36,4 ° C. А в момент овуляції вона досягне 37-37,4 ° C.

Тести на овуляцію

Спеціальні тести можна придбати і використовувати вдома, щоб розрахувати дату овуляції для зачаття. За 24-36 годин до виходу яйцеклітини з фолікула підвищується рівень лютеїнізуючого гормону в сечі. Робити тести потрібно за 5-6 днів до передбачуваної дати овуляції двічі на день.

Ультразвукова фолікулометрія

Це найбільш точний метод, який допоможе розрахувати дату овуляції для зачаття. За допомогою трансвагінального УЗД лікар визначає присутність домінантного фолікула, який повинен мати розміри 18-20 мм. Це говорить про настання овуляції найближчим часом.

Жінкам з регулярним циклом досить прийти на таку діагностику за 2-3 дні до передбачуваної дати овуляції. Якщо ж цикл нерегулярний, то доведеться кілька разів відвідати фахівця, починаючи з 7 дня після закінчення менструації.

Репродуктологи і акушери-гінекологи клініки «Айвімед» допоможуть Вам розрахувати дату овуляції для успішного зачаття, в тому числі і за допомогою ультразвукової фолікулометріяї, яка проводиться в клініці. 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email