Місячні після невдалого ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Коли починаються місячні після невдалого ЕКЗ? Чи відрізняються вони від звичайної менструації? Що відбувається з циклом? Такі питання цікавлять жінок, які проходять лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій і хочуть знати якомога більше про процес терапії, щоб зберігати спокій і впевненість.

Коли приходять місячні?

На жаль, не всі цикли екстракорпорального запліднення завершуються вагітністю. Причини невдач можуть критися в генетичних порушеннях, рідкісних патологіях і інших факторах, які лікарі не завжди здатні передбачити.

Через 14 днів після перенесення ембріона проводиться УЗД і аналіз на ХГЧ. Якщо дослідження не підтвердили настання вагітності, то гормональну підтримку препаратами прогестерону припиняють. Протягом 10 днів після цього може початися менструація. Це може статися як на 2-3 день, так і 4-7 день. Якщо менструація не почалась впродовж 2 тижнів, це може говорити про порушення в організмі.

Місячні після невдалого ЕКЗ наступають, якщо не відбулася імплантація ембріона в ендометрій матки жінки. Така менструація буде відрізнятися від звичайної. Вона починається з незначних темних кров’яних виділень, які незабаром стають рясними. Можуть з’являтися згустки, які обумовлені потовщенням ендометрію напередодні перенесення ембріона. Через 2-3 дні менструація набуває нормального характеру.

Чому так відбувається? На тлі прийому прогестерону слизова оболонка матки стає товщою. Коли приходить час менструації, ендометрій починає відшаровуватися нерівномірно (тому з’являються згустки і рясні кров’янисті виділення).

Під впливом гормональних препаратів, які жінка приймає під час протоколу ЕКЗ, відбуваються і інші зміни в характері місячних. Наприклад, вони можуть виявитися більш болючими, ніж зазвичай, через підвищення сили маткових скорочень.

Коли місячні приходять після невдалого екстракорпорального запліднення, вони можуть тривати довше, ніж звичайно (до 8 днів). Це також пов’язано з тим, що потовщений прогестерон-індукований ендометрій відторгається довше.

Чому трапляється затримка місячних після невдалого ЕКЗ?

Відсутність менструації не є нормою і вимагає лікарської консультації. Причинами затримки можуть бути різні патологічні стани:

  • значно стоншений шар слизової оболонки матки;
  • непрохідність цервікального каналу;
  • загострення хронічних запальних процесів в органах малого таза;
  • сильне емоційне потрясіння внаслідок невдалої спроби завагітніти.

Більш детально обговорити програму ЕКЗ, відчуття під час її проходження, а також шанси на успіх ви можете з репродуктологом клініки «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email