Секс під час вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи можна займатися сексом під час вагітності — таке питання майбутні мами задають акушерам-гінекологам. Під час виношування дитини жінки продовжують вести звичний спосіб життя — працюють, подорожують, займаються спортом. Статеве життя у вагітних не знаходиться під забороною, якщо тільки інтимна близькість не доставляє дискомфорту.

Говорячи про секс під час вагітності, в першу чергу, враховують її індивідуальні особливості протікання. Щоб переконатися в тому, що зі здоров’ям майбутньої мами і її малюка все в порядку, жінці досить проходити планові огляди в акушера-гінеколога.

Чи можна під час вагітності займатися сексом?

У першому триместрі живіт у вагітної практично непомітний, однак, самопочуття жінки може змінюватися так, що її лібідо значно знижується. Сонливість, втома, токсикоз з нудотою і блюванням, перепади настрою можуть зробити секс під час вагітності небажаним.

У другому триместрі самопочуття поліпшується, під впливом гормонів жіноче лібідо приходить до норми. Живіт трохи збільшується в розмірах, але це не перешкоджає сексу під час вагітності.

До третього триместру вага жінки збільшується разом з розміром живота. Зростаюча матка тисне на кишечник і сечовий міхур. Самопочуття майбутньої мами в цілому не сприяє інтимній близькості. Жінка також може переживати з приводу майбутніх пологів.

Протипоказання до сексу під час вагітності

Обережними в інтимному житті варто бути жінкам, які мали в минулому такий негативний досвід, як гінекологічні захворювання, викидні. Небажана близькість і в разі загрози мимовільного аборту або передчасних пологів.

Протипоказаннями до сексу під час вагітності вважаються: істміко-цервікальна недостатність, інфекційно-запальні захворювання, підтікання навколоплідних вод, небезпечно близьке розташування плаценти до шийки матки, закоротка або зарано розкрита шийка матки. Утриматися від статевих контактів варто жінкам в 2-3 триместрах, якщо вони виношують двійню.

Таким чином, відповідь на питання про те, чи можна під час вагітності займатися сексом, передбачає індивідуальну відповідь. Якщо жінка здорова, добре себе почуває, у неї немає медичних протипоказань, то інтимна близькість для неї не заборонена.

Є питання до акушера-гінеколога? Записуйтеся на прийом в клініку «Айвімед».

 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

У Великобританії було запропоновано метод лікування безпліддя, який допоможе відстрочити настання менопаузи на 20 років.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email