Низький АМГ і ЕКЗ — чи наступить довгоочікувана вагітність? Жінки, які не можуть завагітніти природнім шляхом і дізнаються про недостатньо високий рівень антимюллерова гормону, тривожаться про те, чи зможуть вони взагалі стати мамами.
Щоб відповісти на це питання, необхідно отримати консультацію репродуктолога. Але для початку варто дізнатися про роль гормону АМГ в жіночому організмі і про те, чи впливає він на ймовірність настання вагітності.
Низький АМГ і шанси на успішне ЕКЗ
Антимюллерів гормон відображає стан оваріального резерву жінки. Він дозволяє оцінити кількість яйцеклітин, які можуть дозріти і дати початок нового життя. АМГ виробляється в яєчниках і регулює дозрівання домінантного фолікула.
Після 35 років рівень цього гормону і, відповідно, оваріальний запас яєчників починають скорочуватися, що пов’язано з природними інволюційними процесами в організмі жінки. Низький АМГ також може супроводжувати деякі патологічні стани, наприклад, передчасну менопаузу.
Фактори, що знижують рівень антимюллерова гормону:
- низький оваріальний резерв у дівчинки при народженні;
- інфекційні захворювання яєчників в репродуктивному віці;
- аутоімунні запалення яєчників;
- кісти яєчників;
- видалення частини тканин яєчника;
- операції на матці;
- ендокринні захворювання, метаболічні розлади;
- прийом протиракових препаратів.
Чи буде успішним ЕКЗ з низьким АМГ?
Щоб відповісти на це питання, репродуктологу необхідно провести гінекологічний огляд жінки, УЗД органів малого тазу (з визначенням числа антральних фолікулів), а також за необхідності ознайомитися з результатами аналізів. Крім цього до уваги береться вік пацієнтки, характер її менструального циклу і інші нюанси.
Досвідчений репродуктолог розробить оптимальну схему стимуляції овуляції у пацієнтки з низьким АМГ, щоб шанси на успішне ЕКЗ були якомога вищими. Тому навіть при недостатньо обнадійливому рівні цього гормону жінка може сподіватися на вагітність. У разі критично низького рівня антимюллерова гормону парі можуть запропонувати скористатися донорськими яйцеклітинами.
У клініці «Айвімед» розроблені спеціальні програми ЕКЗ для пацієнток з низьким АМГ. Щоб дізнатися подробиці і підібрати оптимальну програму, записуйтеся на консультацію до репродуктолога.